Tomasz Tomaszewski – The World Is Where You Stop

Już niebawem na światowym rynku albumowych wydawnictw fotograficznych pojawi się pozycja absolutnie wybitna. Szczególnie wybitna dla nas, ponieważ autorem fotografii jest jeden z najwybitniejszych polskich fotografów – Tomasz Tomaszewski. Twórca, który od dekad tworzy i niezmiennie zaskakuje klasą fotografii. Przez ponad 40 lat swojej kariery rejestrował sytuacje, obok których trudno przejść obojętnie. To jednak nie wszystko…

„The World Is Where You Stop” to krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której dobro i zło, euforia i cierpienie, bogactwo i bieda, cnota i rozpusta współistnieją obok siebie. Książka stanowi przekrojową prezentację twórczości Tomasza Tomaszewskiego i zawiera wiele nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć.

Wstrząsające zestawienia fotografii, skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka i światem, w którym artysta zarówno żyje, jak i tworzy. Czasami z kadrów emanuje zachwyt nad pięknem i potęgą natury, innym razem widać jego wszechogarniający strach lub zadumę nad naszym człowieczeństwem.

Zapoznanie się z efektami czterdziestu lat pracy Tomasza Tomaszewskiego może stanowić niewyczerpane źródło inspiracji i mocy, szczególnie dla twórców reportaży. Autor nie tylko miał możliwość odwiedzenia zupełnie unikalnych miejsc, ale potrafił te miejsca pokazać w sposób niezwykle przenikliwy, zamykając w atrakcyjnym wizualnie kadrze.

W kwietniu wydawnictwo Blow Up Press rozpocznie druk, ale do 31 marca możemy zakupić album w przedsprzedaży. Informujemy o tym z przyjemnością, ponieważ format 28×37 cm, to godna prezentacja dla 150 fotografii ukazanych jako rozkładówki w dużym formacie! Dzięki Waszemu zaangażowaniu projekt ma szansę na szybszą realizację.

Weź udział w specjalnej kampanii przedsprzedażowej z pakietami ograniczonymi czasowo i już dziś zarezerwuj swój egzemplarz „The World Is Where You Stop”! Wszystkie oferty przedsprzedażowe kończą się 31 marca.

Na łamach naszego portalu możecie przeczytać obszerny wywiad z Tomaszem Tomaszewskim i zobaczyć wiele niesamowitych fotografii, jednak autorski przegląd staranie wybranych dzieł w postaci obszernego, drukowanego albumu to zupełnie inna jakość obcowania z fotografią. Fotografią najwyższej próby. Być może naprawdę świat jest tam, gdzie się zatrzymasz?

Istnieje także szansa bardziej indywidualnego wsparcia projektu przez zostanie patronem i nabycie jednej z wersji specjalnych. Podziękowanie w książce, numerowane, sygnowane odbitki archiwalne w formacie 594×420 mm (pakiet złoty i srebrny) lub 420×297 mm (pakiet brązowy) z limitowanych edycji, kilka egzemplarzy książki z autografem artysty czy kolacja z mistrzem (pakiet złoty), to tylko część propozycji dla patronów.