Prąd od Newella!

To nie jest artykuł sponsorowany. To nie jest poradnik zakupowy. To próba podzielenia się z Wami naszym doświadczeniem w zasilaniu sprzętów niezbędnych w pracy fotografa czy operatora video. Być może ten artykuł w ogóle by nie powstał, gdyby nie pewna sytuacja na planie realizacji jednego z materiałów dla Was. Na zapleczu planu zdjęciowego, gdzie spoczywał cały sprzęt, zorganizowaliśmy także punkt ładowania akumulatorów, stanowisko do zgrywania materiałów itd. Koleżanka odpowiedzialna za make-up, zwróciła uwagę, że całe to zaplecze jest niebieskie. Niebieskie? No tak! Wszystkie ładowarki, akumulatory, zasilacze jakich używamy to produkty Newell z niebieskim logo!

Dodać należy, że nie zawsze tak było. Zarówno w osobistych praktykach (większość członków redakcji, pracuje czynnie w fotografii lub video), jak i w redakcji używaliśmy natywnych akumulatorów producentów sprzętu. To wystarcza i tłumaczy się wówczas, gdy pracujemy mało, jesteśmy amatorami itd. W pracy zawodowej zużycie prądu bywa bardzo duże. Ilość zasilanych urządzeń rośnie, Plany zdjęciowe są coraz bardziej skomplikowane i często trwają długo. To wymusza zaopatrzenie się w dużą ilość źródeł prądu i stosownych ładowarek. Ba! Nawet czasem do przemyślenia czy zasilania nie da się zorganizować w jakiś inny, bardziej przemyślany sposób. Z jednej strony, aby było łatwiej i prościej. Z drugiej strony, aby było taniej!!! Zaczęło się niewinnie od zakupu ładowarki do akumulatorów konkretnego aparatu. Potem akumulatorów do niej. Potem zaczęła się era wykorzystywania lamp Air Artha XL, które można zalać akumulatorami V-lock. No i stało się! Kupując kolejne źródło prądu, już nikt u nas nie zastanawia się gdzie szukać. Nabywamy kolejne elementy prądowej i oświetleniowej układanki w oparciu o Newell‘a. Dlaczego łatwo nam to przyszło? Ponieważ od pierwszego kontaktu nie mieliśmy żadnej przykrej niespodzianki. Wysoka jakość pozwala traktować sprzęt Newell na równi z najdroższymi, natywnymi urządzeniami. „Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać” – prawda?
Nasza redakcyjna sympatia do tej marki stała się na tyle mocna, że każdy z nas, nawet prywatnie z czasem stworzył swój własny system zasilania oparty o akumulatory i akcesoria Newell

Po pierwsze – Ładowarka do wszystkiego!
Tak. To główny element każdego systemu i element wyposażenia każdej torby cyfrowego twórcy. Już dawno zapomnieliśmy o ładowarkach dostarczanych wraz z różnymi sprzętami. Ta mnogość różnych zasilaczy (komputer, kamera, lampa, akumulatory, telefon) powodowała dwa problemy. Po pierwsze dużą część torby zajmowały różne ładowarki. Po drugie – często w podróży okazywało się, że np. w hotelu brakowało odpowiedniej ilości gniazdek. Ten problem znika, gdy ma się ładowarkę dużej mocy z wieloma wyjściami. Odpowiednia ilość kabli i można podłączyć wiele urządzeń i spokojnie pójść spać. Naładuje się wszystko. Tu jesteśmy podzieleni i używamy dwóch ładowarek.

Ładowarka sieciowa Newell GaN Tech T-power 100 W

Newell GaN Tech T-power 100 W to nowoczesna ładowarka sieciowa, w której komponenty krzemowe zastąpiono azotkiem galu. Dzięki temu jest ona mniejsza, szybsza i bardziej wydajna od znanych dotychczas urządzeń. Ładowarkę wyposażono w 2 porty USB-C oraz 2 porty USB typu A. Nie zabrakło też podświetlanego ekranu informującego o parametrach procesu ładowania. Maksymalna moc ładowarki wynosi aż 100 W. Dzięki temu szybko uzupełnisz energię nie tylko w swoim smartfonie lub tablecie, ale także w laptopie. Ekspresowy czas ładowania zapewniają technologie Power Delivery i Qualcomm Quick Charge. Urządzenie wyposażono również w szereg zabezpieczeń chroniących m.in. przed przegrzaniem, przeładowaniem lub przeciążeniem.
Specyfikacja
Model: Newell GaN Tech T-power 100 W
kolor: czarny
ilość dostępnych portów: 4 (2 x USB-A, 2 x USB-C)
prąd wejściowy: 100 – 240 V / 50-60 Hz / 2,0 A max
maksymalna moc wyjściowa:
USB-A 1 / USB-A 2: 30 W
USB-C 1 / USB-C 2: 100 W
Moc całkowita: 100 W
moc w zależności od użytych portów:
USB-C 1 + USB-C 2: 65 W + 30 W (maks. 95 W)
USB-C 1 + USB-C 2 + USB-A 1 + USB-A 2: 45 W + 12 W + 15 W + 12 W
USB-C 1 + USB-A 1: 65 W + 30 W (95 W maks.)
Napięcie wyjściowe / prąd wyjściowy:
Wyjście USB-C 1: 5 V / 3 A, 9 V / 3 A, 12 V / 3 A, 15 V / 3 A, 20 V / 5 A (maks. 100 W)
Wyjście USB-C 2: 5 V / 3 A, 9 V / 3 A, 12 V / 3 A, 15 V / 3 A, 20 V / 5 A (maks. 100 W)
Wyjście USB-A 1: 4,5 V / 5 A, 5 V / 4,5 A, 5 V / 3 A, 9 V / 3 A, 12 V / 2,5 A, 20 V / 1,5 A (maks. 30 W)
Wyjście USB-A 2: 4,5 V / 5 A, 5 V / 4,5 A, 5 V / 3 A, 9 V / 3 A, 12 V / 2,5 A, 20 V / 1,5 A (maks. 30 W)
dynamiczne ładowanie PPS: 3,3 – 21 V / 5 A
Wymiary: 96 x 66 x 32 mm

Ładowarka Newell GaN Tech T-power 140 W z zestawem adapterów

Newell GaN Tech T-power 140 W to ładowarka, która zrewolucjonizuje sposób ładowania urządzeń, w tym między innymi laptopów, smartfonów, słuchawek czy powerbanków. Możesz korzystać z aż 6 różnych portów, które mogą działać jednocześnie – 3 porty USB-C i 3 porty USB-A. Łączna moc ładowarki to aż 140 W. Innowacyjna technologia GaN z powodzeniem zwiększy szybkość i wydajność ładowania. Dzięki licznym zabezpieczeniom i nowoczesnym technologiom (m.in. Quick Charge 5.0, Power Delivery 3.0) Newell GaN Tech T-power 140 W gwarantuje najwyższą wydajność i odpowiednią ochronę sprzętu. W zestawie znajdują się 3 różne adaptery wtyczek (typ A, typ C i typ G), kabel zasilający oraz kabel USB-C.

Po drugie – akumulatory do aparatów, kamer i monitorów.

Tu jest prosta sprawa. Newell oferuje dedykowane akumulatory do wszystkich używanych przez nas aparatów. Przy czym bardzo szybko okazało się, że najbardziej cenimy sobie akumulatory „brązowe” wyposażone w gniazdko USB-C do doładowania dowolnym kablem, bez dedykowanej ładowarki. Czasami może to uratować sytuację. Tu pokazujemy wersję dla Fujifilm do naszych aparatów GFX.

Newell NP-W235 USB-C Battery dla Fujifilm

Newell NP-W235 USB-C to nowoczesny zamiennik akumulatora przeznaczony do pracy z cyfrowymi aparatami fotograficznymi. Model ten wyróżnia się nie tylko unikatowym kolorem. Zintegrowany port USB-C otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości ładowania! Jeśli nie masz pod ręką ładowarki, nic nie szkodzi. Możesz skorzystać z kabla USB-C i uzupełnić energię za pomocą power banku, komputera lub ładowarki do telefonu. Akumulator oferuje 2300 mAh pojemności. Zastosowano w nim inteligentny system regulujący proces ładowania oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem oraz przeładowaniem. Możesz doładowywać go w dowolnym momencie, nie martwiąc się o wystąpienie tzw. efektu pamięci. A wszystko to w wyjątkowej cenie i z 40-miesięczną gwarancją producenta!

Ciekawą ofertą zakupową jest z pewnością zestaw ładowarki z dwoma akumulatorami – wspaniałe otwarcie zwłaszcza dla tych , którzy weszli w nowy dla siebie system lub nową kamerę i potrzebują, większej ilości prądu. To o tyle ciekawa oferta, że ładowarki są niewielkie, lekkie i płaskie. Na ogół mniejsze od systemowych – no i jednocześnie ładują dwa akumulatory!

Zestaw Newell z ładowarką DL-USB-C i dwoma akumulatorami

Zestaw, w skład którego wchodzi dwukanałowa ładowarka Newell DL-USB-C oraz dwa zamienniki akumulatorów, to wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować się na długie godziny spędzone z aparatem. Wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony, możesz skorzystać z portu USB, aby naładować ogniwa za pomocą laptopa, powerbanku lub ładowarki do smartfona. W zestawie znajdziesz zamienny akumulator, w którym zastosowano najlepszej jakości ogniwa oraz inteligentny system regulujący proces ładowania. Nie musisz tracić czasu na szukanie baterii kompatybilnych z ładowarką. W jednym pudełku znajdziesz to, czego potrzebujesz. A wszystko w wyjątkowej cenie i z 40-miesięczną gwarancją producenta!

Newell DL-USB-C jest wielkości karty kredytowej i ma zaledwie 2 centymetry grubości. Kompaktowe wymiary przy wadze 45 gramów sprawiają, że łatwo go spakować z resztą sprzętu i stanie się towarzyszem każdej podróży.

Różnorodne opcje zasilania

Dzięki możliwości zasilania z każdego portu USB, możesz używać urządzenia z laptopem, powerbankiem, ładowarką do smartfona lub podczas jazdy samochodem.

Dwa kanały ładowania i bezpieczeństwo

Ładowarka Newell posiada dwa niezależne kanały ładowania, dzięki czemu szybciej naładujesz swoje akumulatory. Zaawansowane kontrolery regulują parametry procesu ładowania, chroniąc przed przegrzaniem i przeładowaniem, dbają o maksymalną żywotność baterii.

Bateria Li-ion

Zamiennik Newell zbudowany jest w technologii litowo-jonowej. Pozwala ona na wielokrotne ładowanie i rozładowywanie, a także doładowywanie w dowolnym momencie bez ryzyka wystąpienia tzw. “efektu pamięci".

Akumulator Newell NP-F970 LCD

Akumulator LCD Newell NP-F970 zapewnia wysoką jakość, bezpieczeństwo i zaawansowaną technologię, a wszystko to w atrakcyjnej cenie – tak twierdzi producent a my mamy głębsza uwagę. Jest to typ akumulatora najczęściej używany do różnych urządzeń zewnętrznych takich jak rekordery dyskowe czy monitory poglądowe i mniejsze lampy LED czy – jak w naszym przypadku slider Zeapon. Ważna opcja – możliwość ładowania przez gniazdo USB-C.

Newell NP-F770 Akumulator USB-C do Sony

Specyficzną wersją tego źródła zasilania jest wersja “brązowa" – to nowoczesny zamiennik baterii przeznaczony do stosowania w aparatach cyfrowych. Model ten wyróżnia się nie tylko wyjątkowym kolorem. Zintegrowany port USB-C otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości ładowania! Jeśli nie masz pod ręką ładowarki, nic nie szkodzi. Możesz skorzystać z kabla USB-C i uzupełnić energię za pomocą power banku, ładowarki komputerowej lub telefonicznej. Bateria oferuje 7000 mAh pojemności. Zastosowano w niej inteligentny system regulacji procesu ładowania oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem, przeciążeniem i przeładowaniem. Można ją ładować w dowolnym momencie bez obaw o wystąpienie tzw. efektu pamięci. A wszystko to w wyjątkowej cenie i z 40-miesięczną gwarancją producenta!

Mocowanie dużych akumulatorów V-lock znajdziemy w wielu kamerach, lampach oraz co najważniejsze mogą one być podstawą zasilania wielu urządzeń jednocześnie – np. kamery, silników follow focus, monitora itd. U nas zaczęło się od zasilania do lamp Newell Air Artha XL. Teraz akumulatory tego typu używamy także do systemu kamerowego. Nim przejdziemy do samych akumulatorów V-lock, trzeba zacząć, że ich duże pojemności wymagają dużej mocy ładowania. Można ładować większość z nowoczesnych akumulatorów na różne sposobu, ale dedykowane ładowarki są najszybsze. W naszej praktyce używamy dwóch rodzajów ładowarek. Jedna bardziej stacjonarna (hotel, studio), drugą jako rezerwę do ładowania nowoczesnych akumulatorów w podróży.

Podwójna ładowarka Newell do akumulatorów V-Mount

Niezależnie od pojemności i ilości używanych akumulatorów w pewnym momencie konieczne staje się ich naładowanie. Z pomocą przychodzi wtedy Newell Battery V-Mount – profesjonalna ładowarka z dwoma kanałami ładowania.

Niezależnie od pojemności i ilości używanych akumulatorów w pewnym momencie konieczne staje się ich naładowanie. Z pomocą przychodzi Newell Battery V-Mount – profesjonalna ładowarka do akumulatorów z dwoma kanałami ładowania.

Dwa kanały ładowania i bezpieczeństwo

Ładowarka Newell posiada dwa kanały, dzięki czemu akumulatory ładowane są szybciej. Zaawansowane kontrolery MCU regulują parametry procesu ładowania. Zabezpieczają przed przegrzaniem i przeładowaniem, zapewniają maksymalną żywotność ogniw.

Funkcja zasilania z urządzenia korzystającego z akumulatora umożliwia bezpośrednie zasilanie kamery za pomocą wbudowanego wyjścia XLR (styk 4). Niezbędny jest do tego dołączony do zestawu kabel.

Ładowarka Newell posiada przejrzysty system wskaźników, oparty na diodach LED. Ułatwia to korzystanie z urządzenia i kontrolowanie procesu ładowania.

Newell jest na rynku od wielu lat i ma długą listę zadowolonych klientów, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.
kompatybilna ładowarka to system baterii Sony, bateria marki Newell i Swit, Beillen i inne alternatywy.

Ta ładowarka ma dla nas przeznaczenie mobilne. Wyjeżdżając na zlecenie ze sprzętem zasilanym z akumulatora V-mount, wygodniej jest mieć ze sobą ładowarkę mniejszą. Poznajcie model:

Newell D-Tap 16,8 V 5 A ładowarka do V-mount

Ładowarka Newell D-Tap 16,8 V 5 A, który bez problemu podłączysz do gniazdka elektrycznego, zapewni Ci szybkie i wygodne uzupełnienie energii dla Twoich baterii V-mount. Całkowita długość kabli wynosi tutaj prawie 2 metry, co pozwoli Ci zadbać o ergonomiczne stanowisko pracy. Prąd wyjściowy jaki oferuje ładowarka to 16,8 V / 5 A.

Główne cechy produktu

 • wygodne ładowanie akumulatorów V-Mount
 • kompatybilny z gniazdem D-Tap
 • tylko 14 cm długości i 5,9 cm szerokości
 • prawie 2 metry kabla
 • wąska wtyczka umożliwiająca wygodne podłączenie do gniazdka elektrycznego

Wygodne ładowanie akumulatorów V-mount

Baterie V-mount, które od lat są ogromnie popularne wśród profesjonalistów, stają się coraz bardziej powszechne wśród domowych twórców wideo. Nieważne, na jakim poziomie jesteś profesjonalistą! Dzięki ładowarce Newell D-Tap 16,8V 5A możesz wygodnie i bezpiecznie naładować swój akumulator.

Bezpieczne ładowanie

W celu zapewnienia odpowiednich parametrów procesu ładowania, ładowarka została wyposażona w nowoczesne kontrolery. Chronią one urządzenie przed przegrzaniem i przeładowaniem, gwarantując jednocześnie maksymalną żywotność baterii.

40 miesięcy gwarancji

Newell to setki tysięcy zadowolonych klientów z całego świata, którzy od lat chwalą sobie tę właśnie markę. To właśnie ze względu na nich gwarancja serwisowa na wszystkie produkty została wydłużona aż do 40 miesięcy. Wybierając ładowarkę Newell masz pewność, że przez co najmniej 3 lata urządzenie będzie z powodzeniem wspierać Twoje projekty filmowe!

Zgodność

 • Baterie V-mount z gniazdem D-Tap

Specyfikacja

 • model: Newell D-Tap 16,8V 5A ładowarka do akumulatorów V-mount
 • kolor: czarny
 • zasilanie: 100-240 V; 50/60 Hz; 2 A (max)
 • prąd wyjściowy: 16,8 V / 5 A
 • Długość kabla D-Tap: 95 cm
 • długość kabla zasilającego: 90 cm
 • wymiary: 59 x 140 x 36 mm
 • waga ładowacza: 302 g
 • waga ładowarki z kablem zasilającym: 343 g

Opis akumulatorów zaczniemy od modelu najbardziej przez nas cenionego. Pojemność gwarantuje, że nie wyrzucą nas z nimi z samolotu (mniej niż 100 Wh), a to już dużo;-) Akumulator jest lekki i posiada włącznik! Można podłączyć go do systemu i wyłączyć aby czekał na właściwy moment. Ważniejszą cechą jest to, ze posiada wyświetlacz informujący o stanie naładowania i prądach na wyjściach. Wyjść jest aż cztery! Mamy USB-A, USB-C oraz dwa D-Tap. Przez te złącza można też akumulator naładować (chociaż najszybciej naładujecie go ładowarką do tego przeznaczoną). Małe wymiary i waga sprawiają, że to ulubione źródło zasilania do kamery filmowej i całego setu kamerowego.

Newell BP-95 LCD V-Mount

Newell BP-95 LCD V-Mount to rewolucyjny akumulator, który nie tylko wydłuży czas pracy aparatu lub kamery wideo. Dzięki pojemności 7000 mAh zapewnia długotrwałe zasilanie i może działać jako power bank. Dzięki portom D-Tap, USB-C i USB-A można do niego podłączyć setki różnych urządzeń, w tym smartfony, laptopy czy ekrany podglądu. Akumulator jest kompatybilny z ładowarkami V-Mount i D-Tap. Można go również ładować przez uniwersalny port USB-C. Oferuje ochronę przed przegrzaniem, przeładowaniem i przeciążeniem dla bezpiecznego użytkowania. Podświetlany ekran LCD wyświetla poziom naładowania, napięcie przekazywane do urządzeń oraz pozostały czas pracy. Wybierając sprzęt Newell, otrzymujesz również 40-miesięczną gwarancję producenta.

W sytuacjach, w których zasilamy potężne źródło światła w terenie (Lampa LED Aputure 300) i potrzebujemy dwóch akumulatorów jednocześnie – niezastąpione są większe i cięższe akumulatory o pojemnościach od 190 do 222 Wh.

Akumulator Newell VLB-220W TESLA V-Mount

Newell VLB-220W TES V-Mount zapewnia wysoką jakość, bezpieczeństwo i zaawansowaną technologię, a wszystko to w atrakcyjnej cenie. Akumulator V-Mount (V-Lock) pasuje do wielu różnych typów oświetlenia.

Akumulator Newell BP-190 LCD V-Mount

Newell BP-190 LCD V-Mount to rewolucyjny akumulator, który nie tylko wydłuży czas pracy aparatu lub kamery wideo. Dzięki ogromnej pojemności 14 000 mAh zapewnia długotrwałe zasilanie i może działać jako power bank. Dzięki portom D-Tap, USB-C i USB-A można podłączyć do niego setki różnych urządzeń, w tym smartfony, laptopy lub ekrany podglądu. Akumulator jest kompatybilny z ładowarkami V-Mount i D-Tap. Można go również ładować przez uniwersalny port USB-C. Oferuje ochronę przed przegrzaniem, przeładowaniem i przeciążeniem dla bezpiecznego użytkowania. Podświetlany ekran LCD wyświetla poziom naładowania, napięcie przekazywane do urządzeń oraz pozostały czas pracy. Wybierając sprzęt Newell, otrzymujesz również 40-miesięczną gwarancję producenta.