FESTIWAL FOTOFORMA – WIELKIE ŚWIĘTO FOTOGRAFII I FILMU W WARSZAWIE

Pierwszy dzień Festiwalu Fotoforma za nami. Zapowiadało się fenomenalnie. Miała być obecna cała branża reprezentująca wszystkie marki obecne na rynku, miały być prelekcje, wykłady, wystawy fotografii, możliwość testowania sprzętu i wiele innych atrakcji…

Jak było naprawdę? Jak wygląda pierwsza edycja Festiwalu Fotoforma? Jaki jest nasz odbiór tego wydarzenia?

Otóż Festiwal Fotoforma przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Było dokładnie tak, jak zapowiadał organizator, tyle że lepiej! Wszystko zagrało fenomenalnie, ilość dystrybutorów i wystawionego sprzętu, zaangażowanie reprezentantów poszczególnych marek wręcz się czuło. Równie duże zaangażowanie widać było w wystąpieniach starannie dobranych prelegentów – na licznych wykładach i seminariach. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera w kuluarach PGN Narodowego, widok uśmiechniętych gości i zwiedzających mówiły wiele o poziomie imprezy.

Najbardziej cieszył nas udział bardzo dużej ilości młodych ludzi, którzy nie tylko uczestniczyli w części targowej, ale przede wszystkim licznie wzięli udział w wykładach i seminariach. Taki duży, procentowy udział młodzieży jest dla nas zaskoczeniem i czymś, czego na wydarzeniach branży foto-video jeszcze nie widzieliśmy w takim stopniu.

Festiwal Fotoforma, to naprawdę wspaniała okazja, by spotkać się z ludźmi, którzy kochają to, co robią, i pragną rozwijać się w dziedzinie fotografii i filmowania.

Co sprawiło, że ten festiwal był wyjątkowy? Przede wszystkim jego merytoryczna wartość. Liczne seminaria i wystąpienia prelegentów były prawdziwymi klejnotami w koronie tego wydarzenia. Renomowani eksperci i twórcy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, przekazując nie tylko techniczne aspekty fotografii i filmowania, ale także inspirując do tworzenia niezapomnianych historii.

Cieszyło nas także to, że wśród odwiedzających było tak wiele młodych twórców. To pokazuje, że przyszłość fotografii i filmowania jest naprawdę obiecująca, a młode pokolenie jest gotowe przejąć pałeczkę i kontynuować rozwijanie tej dziedziny sztuki.

Nie można zapomnieć o obecności wszystkich znanych marek rynku fotograficznego. Dzięki nim odwiedzający mieli okazję przetestować najnowsze aparaty i sprzęt, porozmawiać z przedstawicielami firm i dowiedzieć się o najnowszych trendach w dziedzinie fotografii i filmowania.

Warto także podkreślić, że oprawa festiwalu była niezwykle starannie przygotowana. Strefa wystawowa była prawdziwym rajem dla miłośników fotografii i filmowania, pełnym inspirujących zdjęć, filmów i sprzętu. Pokazy, warsztaty, konkursy i wystawy sztuki uczyniły nasz pobyt na festiwalu niezapomnianym.

Podsumowując, Festiwal Fotografii i Filmowania w roku 2023 jest wydarzeniem niezwykłym, które przyciągnęło pasjonatów z całego kraju i pozwoliło im czerpać z niego inspirację, wiedzę i nowe przyjaźnie. To miejsce, gdzie fotografia i filmowanie stają się sztuką, a ludzie łączą się w miłości do tego pięknego rzemiosła. Nie możemy się doczekać następnej edycji i kolejnych fascynujących przeżyć! Na szczęście to jeszcze nie koniec!

Festiwal trwa jeszcze jutro i kto nie miał okazji być tam dzisiaj, powinien zdecydowanie to nadrobić. Wygląda na to, że na mapie branżowych wydarzeń, to właśnie Festiwal Fotoforma ma szanse stać się najbardziej charyzmatycznym i wręcz przez wszystkich oczekiwanym corocznym wydarzeniem o z pewnością rosnącym potencjale.