Czasami tak właśnie jest, że przypadek decyduje o znalezieniu w ofercie rynkowej tego, jednego, wymarzonego producenta poszukiwanego akcesorium. Planując testy aparatu GFX 100 II w zakresie jego szokujących możliwości video, byliśmy zmuszeni zainteresować się ofertą firm, które uchodzą za podstawę w origowaniu kamery. SmallRig czy Tilta to podstawowe pozycje. Jak się okazało, skompletowanie całości wyposażenia było bardzo trudne. Poszczególne elementy nie były dostępne w Polsce albo coś można było kupić tu, resztę elementów gdzie indziej. Ceny pełnego zestawu – między innymi wspartego o “jaskółczy ogon“ ułatwiający wyważanie na statywie – okazały się astronomiczne. Nie zrażeni próbowaliśmy zamawiać poszczególne elementy zestawu, ale…. Na jednej z ogólnopolskich imprez branżowych, natrafiliśmy na stoisko firmy 8Sinn, która także przewijała się w ofercie różnych sklepów… Nigdy jednak nie mieliśmy okazji przekonać się o jakości wykonania akcesoriów tej firmy.
Jak się okazało, to był punkt zwrotny! Solidność rodów (rurek wspierających), wykonanych z frezowanej stali przebiła wszystko. Sensowność projektowanych elementów i solidność wykonania na najwyższym poziomie! Wszystko dostępne z wysyłką w 1 dzień!!!! Tego potrzebowaliśmy przed wyjazdem na Camerimage, gdzie mieliśmy poddać aparat testom z różną optyką! Odkryciem roku naszej redakcji okazał się fakt, że firma 8Sinn jest z … Polski!!!!
Jakość, jakość i precyzja okazały się niesamowite. Szeroka oferta klatek operatorskich do większości aparatów i kamer także nas zaszokowała. Zwróciliśmy jednak uwagę także na inne cechy, a nasz redaktor naczelny, najbardziej zaangażowany w rozwój portalowego działu video nagrał nawet film o budowanym zestawie!
Zapraszamy do zobaczenia filmu!
Solidność wykonania i satynowe wykończenie czarnych elementów to cechy, które powodują, że części origowania kamery używa się z przyjemnością. To nie jest jednak najważniejsze!
Najważniejsza jest oryginalność projektów, które przecież w jakimś stopniu muszą być do siebie zbliżone. Nawiercone otwory, gwinty, szyny nato czy rozety Arri – to wszystko są standardy. A jednak 8Sinn wiele elementów projektuje od nowa. To bardzo dobry kierunek, ponieważ ten sprzęt sprawia wrażenie jeszcze bardziej przemyślanego niż u konkurencji. Osadzone aluminiowym jaskółczym ogonie stalowe gwinty to tylko przykład podejścia do solidności produktów.
Wspólna dla systemu origowania płytka bazowa także, wzbudza zaufanie i jest zamontowana na uniwersalnej wysokości w stosunku do rurek wspierających optykę. Jedną z największych bolączek, z którą musieliśmy się zetknąć u konkurencji, był wybór płytki bazowej pod aparat, dla którego jeszcze wówczas nie było klatki operatorskiej. Kupowaliśmy i zwracaliśmy niepasujące płytki. Tymczasem model 8Sinn okazał się idealnym zestawieniem, świetnie współpracującym z jaskółczym ogonem.
Wspornik obiektywu w wydaniu 8Sinn teoretycznie wygląda jak większość innych. To, co go wyróżnia to modułowy słupek stalowy, który nie dosyć, że można zestawiać z kilku różnej błogości elementów, to jeszcze ma dwie wersje śruby, które można wkręcić w podpórkę zamontowaną na obiektywie, a te występują w dwóch średnicach. Końcówka pokazana na ilustracji ma obracane walce, które ułatwiają wypinanie optyki z bagnetu.
Uwagę zwracają fantazyjne zakończenia rurek, możliwe do założenia z każdej strony. Ten element wzbudzał zainteresowanie operatorów z całego świata, którzy oglądali naszą kamerę na Camerimage.
Sample Text
Sample Tex