Monovisions Awards 2023 – Maciej Taichman wyróżniony w kategorii Fine Art

Miło jest nam poinformować, że redaktor naczelny MegaObraz.pl Maciej Taichman, otrzymał wyróżnienie – Honorable Mention – Photo, Fine Art, 2023 – w kategorii zdjęć pojedynczych Fine Art, w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej Monovisions Awards!

Nagrodzona praca nosi tytuł “Seen in a morphic field" (“Widziane w polu morficznym").

Jak twierdzi o tej pracy sam autor “Wydarzenia czasami wynikają z myśli jednego człowieka, czasami wielu ludzi. Powstają w ludzkim umyśle. Potem unoszą się w morficznym polu całej ludzkości. Te myśli tam już są – czasami w postaci mniej lub bardziej czytelnych myślokształtów. Do pola amorficznego nie mamy łatwego dostępu. Czasami jego okruchy widzimy w snach.  One tam są… Wystarczy je pokazać!?"

Ciekawostką jest fakt, że Maciej kilka miesięcy temu opublikował na swym kanale YT film o powstaniu tej fotografii. Można dowiedzieć się z niego, że to realizacja wizji tlącej się w głowie artysty od kilku lat. Swoista konkluzja myśli i możliwości technicznych. 

To czego nie widać na stronie konkursu, gdzie oceniane są miniatury fotografii, to wysoka jakość techniczna tej pracy. Została wykonana w średnim formacie a wydruk oryginalny ma wielkość obrazu 1135,38×699,98 mm z marginesem na arkuszu 100×150 cm (druk Fine Art 360 dpi).