Newell Kathi Max – Supernowoczesny Ultra strip!

Kathi Max – doczekaliśmy się! Polska premiera odbyła się na warsztatach Fotoforma, gdzie pokazane było zastosowanie tej lampy jako oświetlenia ciągłego, dopełniającego podświetlenie tła – taki był wszak temat warsztatów. Praca w świetle ciągłym…

Pora zastanowić się nad istotą zmian na rynku oświetlenia, gdzie powoli źródła led pozwalają swobodnie łączyć film i fotografię. Inwestowanie tylko w światło błyskowe przestaje mieć sens, jeśli tworzymy treści foto i video. Przestało mieć także sens, gdy chcemy pracować z dużą ilością światła zastanego, które tylko wspieramy dodatkowym oświetleniem ciągłym. Wszystko oczywiście po to aby uzyskać jak najbardziej subtelny efekt oświetleniowy. Z błyskiem jest to bardzo trudne. 

 

Właśnie praca w świetle zastanym lub w lokacji oświetlanej tylko światłem ciągłym jest naturalnym zastosowaniem mieczy świetlnych. No właśnie! Pozostaje zadać sobie pytanie czy Kanji Max to miecz świetlny? Gdybyśmy rozmawiali o mieczach średniowiecznych to niewątpliwie długość wskazywałaby na miecz dwuręczny o dużej rękojeści. Tu tymczasem uchwytu – tak często przedstawianego jako elementu niezbędnego do malowania światłem – nie ma! Są za to gwinty, a na rynku można doszukać się świetnych uchwytów na takie lampy. Mała waga pozwala na właściwe dowolne mocowanie takiej lampy za, nad, przed produktem.
Długie i wąskie źródło światła świetnie podświetli tło za stojącym modelem czy za leżącą sylwetką, oświetli z góry stół zastawiony do sesji fotografii kulinarnej, znajdzie swoje zastosowanie jako piękna linia odbita w nadwoziu samochodu. To na planach fotograficznych. A filmowe? Tu ilość zastosowań jest jeszcze większa. Zwłaszcza, że lampa dysponuje efektami specjalnymi imitującymi np. radiowóz czy pracę telewizora.

Kathi Max to nie miecz świetlny! To supernowoczesny Ultra strip! Jeżeli ktoś próbował dozować światło cienkim a długim softboxem, ten wie jakie rezultaty daje skoncentrowane wzdłużnie źródło światła. Tyle że, softboxy mogą mieć minimum 20 cm szerokości. Jasne pozostają zasłony zakładane na przód strupa ale dopiero zestawienie z takim źródłem jak Kathi Max obnaża prymitywizm tych rozwiązań. Wnikliwi zauważą, że strip z softboxa założony na flesz to jednak większa moc. Tak! To prawda ale dla filmowców nie ma to już znaczenia! Liczy się wydłużone źródło światła i to o dowolnym kolorze! 

Zapraszamy na kanał YT, gdzie nasz redaktor naczelny Maciej Taichman już zdążył nagrać film o tym źródle światła. Poniżej, pod filmem zamieszczamy wszystkie szczegóły techniczne podane przez producenta. Tymczasem my wiemy swoje! To genialne źródło światła!

Kathi Max to najdłuższa lampa LED w rodzinie innowacyjnych mieczy świetlnych Newell. Urządzenie o długości aż 120 cm doskonale sprawdzi się podczas pracy nad Twoimi zdjęciami lub filmami. Lampa oferuje szeroki zakres regulacji temperatury barwowej (2500 – 9900 K). Dzięki możliwości zmiany koloru światła w obrębie przestrzeni barw HSI, uzyskasz pełną kontrolę nad odcieniem, nasyceniem oraz jasnością światła. Lampę wyposażono w akumulator o pojemności 2500 mAh, który wygodnie naładujesz za pomocą kabla USB-C. Wsparcie technologii Power Delivery pozwoli uzupełnić energię w mieczu świetlnym szybko i sprawnie. Na pokładzie nie zabrakło też 21 gotowych efektów specjalnych, które z pewnością ożywią Twoje produkcje video.

Główne cechy produktu

 • lampa LED w kształcie miecza świetlnego o długości 120 cm
 • szeroki zakres regulacji temperatury barwowej światła (2500 – 9900 K)
 • regulacja poziomu jasności w zakresie od 1% do 100%
 • maksymalne natężenie światła na poziomie 2600 lumenów (2500 K)
 • możliwość zmiany koloru światła w obrębie przestrzeni barw HSI (odcień, nasycenie, jasność)
 • wbudowany akumulator o pojemności 2500 mAh
 • 21 gotowych efektów specjalnych (m.in. fajerwerki, stroboskop, radiowóz, telewizor)
 • podświetlany ekran TFT ułatwiający kontrolę parametrów pracy lampy
 • obsługa za pomocą przycisków oraz ergonomicznego pokrętła
 • 2 gwinty 1/4" umożliwiające wygodny montaż na statywie
 • port USB-C umożliwiający wygodne ładowanie
 • wsparcie technologii szybkiego ładowania Power Delivery (12 V / 1,5 A)

120 cm długości

Lampa LED Newell RGB Kathi Max o imponującej długości 120 cm, zapewni Ci niesamowitą swobodę twórczą i perfekcyjnie sprawdzi się na planie filmowym oraz sesjach fotograficznych. Lekka konstrukcja, ergonomiczna rękojeść oraz możliwość montażu na statywach i uchwytach z gwintem 1/4" sprawiają, że jest to wszechstronne narzędzie dla kreatywnych twórców. Urządzenie pozwoli bawić się kolorowym światłem i tworzyć obrazy z wykorzystaniem techniki “light painting". Dzięki Newell RGB Kathi Max odkryjesz nowe horyzonty kreatywności, wyczarowując jeszcze bardziej zachwycające zdjęcia i filmy.

Kathi Max pozwala na precyzyjną regulację temperatury barwowej w zakresie od 2500 do 9900 K. Dzięki temu w prosty sposób dostosujesz światło do warunków otoczenia, a także pożądanej atmosfery zdjęć oraz filmów. Zależy Ci na klimacie ciepłych letnich dni dnia? A może pragniesz oddać w kadrach chłód zimowego poranka? Wszystko to możesz osiągnąć z lampą LED Newell RGB Kathi Max. To doskonałe narzędzie dla fotografów i filmowców, którzy cenią sobie wszechstronność i chcą mieć pełną kontrolę nad temperaturą barwową światła.

Magia kolorów

Lampa LED Newell RGB Kathi Max umożliwia regulację poziomu jasności w zakresie od 1% do 100% oraz zmianę koloru światła w obrębie przestrzeni barw HSI. Daje to niemal nieograniczone możliwości artystyczne i pełną kontrolę nad efektami świetlnymi. Trzy niezależne parametry: odcień, nasycenie i jasność pozwolą stworzyć tysiące różnych kombinacji ustawień – od delikatnych pasteli, przez subtelne oświetlenie, aż do mocnych i wyrazistych kolorów.

Efekty specjalne

Lampa oferuje aż 21 trybów specjalnych, które dodadzą do Twoich filmów niepowtarzalne efekty świetlne. Aby ułatwić Ci wybieranie, podzielono je na 7 grup. Dzięki efektom specjalnym zasymulujesz m.in. burzę z piorunami, telewizor, świecę, ognisko, ambulans, radiowóz, wóz strażacki lub klubową imprezę. Nie zabrakło też stroboskopów, błysków i romantycznych przejść kolorów. Chcesz, aby w Twoich produkcjach pojawiły się efekty rodem z Hollywood? Skorzystaj z trybów specjalnych i zobacz, jak działa magia kina, bez konieczności zatrudniania ekipy pirotechnicznej!

Prosta i intuicyjna obsługa

Lampę LED Newell RGB Kathi Max wyposażono w ergonomiczne przyciski oraz pokrętło szybkiego wybierania. Dzięki temu kontrola parametrów pracy urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna. Podświetlany ekran TFT ułatwia monitorowanie ustawień, pozwalając Ci w pełni skupić się na tworzeniu niesamowitych zdjęć i filmów.

Wygodny sposób zasilania

Miecz świetlny Newell RGB Kathi Max wyposażono w akumulator o pojemności 2600 mAh. Gdy urządzenie się rozładuje, po prostu podłącz je do ładowarki lub power banku, przy pomocy dołączonego do zestawu kabla USB-C.

Montaż na statywie

Lampę wyposażono w 2 punkty montażowe, znajdujące się na skrajnych końcach lampy. Gwinty 1/4", które są popularnym standardem w świecie filmu i fotografii pozwolą z łatwością zainstalować urządzenie na różnego rodzaju uchwytach i statywach. Będzie to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy lampa Newell RGB Kathi Max będzie tworzyć klimatyczne tło dla Twoich kadrów.

Specyfikacja

 • model: Newell RGB Kathi Max
 • maks. moc: 38 W
 • zakres temperatury barwowej: 2500 – 9900 K
 • regulacja barwy światła: 0 – 360º (HSI)
 • CRI: 96+
 • maks. natężenie światła:
  • 9900 K: 2000 lm
  • 2500 K: 2600 lm
  • czerwone: 650 lm
  • zielone: 150 lm
  • niebieskie: 450 lm
 • zakres regulacji jasności: 1 – 100%
 • pojemność akumulatora: 2500 mAh (14,8 V)
 • port ładowania USB-C, 5 V / 2 A (wsparcie Power Delivery 12 V / 1,5 A)
 • wymiary: 120,5 x Ø3,8 cm
 • waga: 833 g

Zawartość zestawu

 • lampa LED Newell RGB Kathi Max
 • kabel USB- A / USB-C

łużone źródło światła i to o dowolnym kolorze!