Zestaw do nagrywania audio

Przygotowaliśmy coś specjalnie dla entuzjastów ścieżek dźwiękowych w produkcjach video. Większość dźwięków nagrywa się mikrofonami nakamerowymi lub krawatowymi. Te pierwsze rejestrują cały dźwięk z planu – w tym najczęściej także prac ę urządzenia rejestrującego, a te drugie najczęściej są widoczne w materiale video, co nie zawsze wygląda dobrze. W praktyce twórcy video przychodzi taka chwila, w której musi się zmierzyć z nagraniem porządnego dźwięku na planie zdjęciowym. Bez krawatówek, mikroportów itp. Robi się poważniej. Na potrzeby takiego nagrania zmontowaliśmy uniwersalny zestaw do bardzo poważnej rejestracji audio. Bez względu na to, czy to film dokumentalny, czy studencka etiuda lub film korporacyjny. Musicie wiedzieć, o co chodzi.
O naszym zestawie opowiada Maciej Taichman w swym filmie.


Jakie komponenty wchodzą w skład zestawu? Po pierwsze mikrofon Deity S-Mic 2S – profesjonalny mikrofon pojemnościowy typu shotgun. To dosyć uniwersalna konstrukcja, która nie jest długim, typowym shogunem tylko upakowanym w mały korpusik mikrofonem kierunkowym.
Mikrofon charakteryzuje:
Doskonała jakość dźwięku
Charakterystyka superkardioidalna
Wodoodporna konstrukcja
Niewielka waga – tylko 85 g
Wytrzymały korpus wykonany z aluminium
Kompatybilny z wieloma urządzeniami

Charakterystyka kierunkowości: Superkardioidalna
Zakres częstotliwości: 50Hz – 20kHz
Impedancja: 75Ω
SPL: 130 dB SPL
Czułość: 32±2 dB re 1V/Pa @1 kHz
Wyjście: XLR
Zakres pracy w temperaturze otoczenia: -10 do 70°C
Napięcie robocze: 24/48 V
Materiał: Aluminium
Średnica: 19 mm
Długość: 148 mm
Waga: 85 g

W skład zestawu wchodzą:
Mikrofon Deity S-Mic 2S
Osłona przeciwwietrzna piankowa
Uchwyt mikrofonowy
Walizka transportowa

W dalszej części filmu omawiana jest podstawowa osłona przeciwwietrzna Rycote 18cm Classic-Softie Kit (19/22) Zestaw Classic-Softie do mikrofonów o średnicy 19-22 mm.Rycote Classic-Softie to sprawdzona i używana na całym świecie przez stacje telewizyjne seria osłon przeciwwietrznych przeznaczonych do szerokiej gamy mikrofonów typu shotgun. Model 18cm Classic-Softie (19/22) pasuje do mikrofonów o średnicy od 19 do 22 mm i zakrywa sloty o długości do 180 mm.
Osłona umożliwia redukcję szumu wiatru do -25dB, zapewniając doskonałą jakość nagrań audio.
W skład zestawu wchodzi także uchwyt przeciwwstrząsowy z rączką pistoletową InVision Softie Lyre oraz kabel XLR.
Główne cechy:
Bardzo dobra ochrona przed wiatrem
Pasuje do mikrofonów o średnicy 19-22 mm
Uchwyt można trzymać w ręce lub zamocować do tyczki
Wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne kontrukcja
Długość wewnętrzna: 180 mm
Długość zewnętrzna: 205 mm
Długość futra: 25 mm

Zestaw jest kompatybilny z takimi mikrofonami jak:
AKG: C 568 EB, CK 68 ULS C460B Full + RED
Beyer Dynamic: MCE 86 N (C) S, MCE 87vs
Deity: S-Mic 2
Røde: NTG-3Sanken: CS-3e
Sennheiser: ME 66 K6, ME 80 K3U, MKH 416, MKH 418
Sony: ECM 670, ECM 678, ECM 680S
i nowsze, o zbliżonych wymiarach

Na końcu filmu nasz redaktor naczelny omawia odsłonę do bardzo złych warunków pogodowych. Osłonę profesjonalną, dzięki której żaden wiatr nie zepsuje nagrania. Tak naprawdę to cały system osłony przed wiatrem. Bardzo zaawansowany i co ważne zbudowany przez specjalistów zwracających uwagę na każdy szczegół. Jest to zestaw Rycote Modular Windshield 4 Kit modułowy system osłon przeciwwietrznych – profesjonalny i sprawdzony przez niezliczone profesjonalne studia i realizatorów audio system osłony mikrofonu przed wiatrem i dźwiękami przenoszenia.

Rycote swoim flagowym systemem wspiera profesjonalistów na całym świecie od 1969r. Przez ten czas system był rozwijany i ciągle ulepszany stając się najwyższym standardem.
Modułowy system oferuje różne rodzaje ochrony przed podmuchami powietrza, a także przed uderzeniem. Gotowe zestawy systemu przeznaczone są do obsługi konkretnych modeli, więc musicie dobierać je wg. tego sprzętu, który posiadacie. Dostępne konfiguracje pokrywają niemal całą ofertę dostępnych na rynku profesjonalnych mikrofonów.
Modułowa osłona przeciwwietrzna i rozszerzenia
Modular Windshield to lekki i wytrzymały kosz wykonany z mocnego, szarego tworzywa z materiałem odpowiedzialnym za odszumianie. Zaprojektowany został do współpracy z modułowym zawieszeniem. Takie połączenie zapewnia redukcję szumu wiatru do -30dB z minimalną stratą wysokich częstotliwości.
Modułowość systemu pozwala na mocowanie dodatkowych elementów osłony, co umożliwia obsługę dłuższych mikrofonów jednym zestawem. Różne długości rozszerzeń dostępne są oddzielnie. W podstawowym komplecie znajduje się główny element centralny i dwie końcówki.
Modułowe zawieszenie z Lyre®
Zawieszenie Rycote zapewnia najwyższą ochronę przed drganiami wywołanymi przenoszeniem i stukaniem przewodami. Opatentowana technologia Lyre to najwyższa wydajność, wytrzymałość i niewielka waga.
Windjammer
Windjammer to wysokiej jakości nakładka z syntetycznego futra zapewniająca najwyższą ochronę przed szumem wywołanym ekstremalnie mocnym podmuchem. Połączenie osłon Windjammer i Windshield umożliwia redukcję szumu wiatru nawet o -50dB, zapewniając doskonałą jakość nagrań audio. Wytworzony ze dedykowanych materiałów, Windjammer nie wpływa na żadną częstotliwość dźwięku.
Connbox
Connbox to unikalne rozwiązanie Rycote stworzone do odizolowania dźwięków przenoszenia konstrukcji i stuków kabli od mikrofonu. Jego konstrukcja oddziela od siebie przewody zewnętrzny od wewnętrznego, zapobiegając niechcianym ruchom wewnątrz osłony. Długości przewodów dobrano idealnie do pracy z pozostałymi elementami. System wykonano z najwyższej jakości komponentów z wykorzystaniem pozłacanych styków, końcówek XLR Neutrik X, a także ultra-miękkimi przewodami Mogami star-quad.

Kompatybilne mikrofony zestawu WS 4 kit:
AKG: C 568 EB
Audio-Technica: AT 4073a (BP4073), AT 877, AT 897, ATR 55
Azden: SGM-1X
BeyerDynamic: MC 716, MC 726, MC 836, MCE 87vs, MCE 85 BA
ClockAudio: C850E
Deity 2s
Neumann: KMR 81i
Røde: NTG-4
Sanken: CMS 9, CS 2, CS 3
Schoeps: CMIT 5, Super CMIT
Sennheiser: MKH 416, MKH 60
Shure: VP89S
Sony: ECM 670, ECM 674, ECM 678
i nowsze, o zbliżonych wymiarach