Światło dla fotografa i filmowca – Newell RGB Pravaha

O różnych nowościach prężnie się rozwijającej ze swą ofertą firmy Newell już informowaliśmy. Nie godzi się jednak aby nie wspomnieć o jednej z lamp LED, która przez większość z nas przejdzie niezauważona, a my możemy na tym dużo stracić. Piszemy to, mając na myśli, wszystkich twórców obrazów. Dlaczego? Jest to lampa świata ciągłego, które coraz częściej dzięki swej bezproblemowości w użytkowaniu staje się alternatywą dla fleszy. Oczywiście nie zawsze i nie w każdym rodzaju fotografii, ale jednak coraz częściej widuje się ledy w fotografii produktowej, reklamowej czy portretowej.

Ważna jest nie tylko rosnąca moc ledów, ale także łatwa kontrola sposobu świecenia przez stosowanie rozmaitych modyfikatorów. To, co kiedyś, wchodzącym w świat fotografii profesjonalnej zajmowało długie miesiące, teraz można ogarnąć w kilka dni intensywnej pracy z takim źródłem. Możliwość stosowania modyfikatorów z mocowaniem Bowens zachęca, do eksperymentowania i kształtowania sposobu świecenia i dopasowanie go do naszych wyobrażeń.
Jest jeszcze jeden powód, dla którego LED-y stają się coraz popularniejsze. Są one naturalnym rozwinięciem możliwości, jakie oferują obecne urządzenia rejestrujące obraz, które równorzędnie filmują i fotografują. Mocne źródło światła. Używanie modyfikatorów systemu Bowens. Wysoka kultura świecenia (zgodność z CRI 96+ i TCL95+). Modyfikowanie temperatury barwowej i efekty specjalne. To uniwersalne narzędzie dla filmującego i fotografującego.

Lampa LED Newell RGB Pravaha to wszechstronne urządzenie stworzone z myślą o twórcach wideo i fotografach, którym zależy na dużej mocy światła, szerokim zakresie regulacji temperatury barwowej, mnogości kolorów w systemach HSI oraz RGBCW, oraz dostępie do gotowych efektów specjalnych. Wszystkie te funkcje zamknięto w niewielkiej obudowie z wbudowanym systemem chłodzenia, która idealnie sprawdzi się w domu, studiu, podczas realizacji zleceń komercyjnych lub plenerów. Dołączony do zestawu klosz zapewnia jeszcze większą moc światła, a mocowanie w systemie Bowens pozwala podłączyć do lampy dziesiątki innych modyfikatorów. Urządzeniem można sterować zdalnie lub za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD. Nie zabrakło również ergonnomicznej torby, która zapewni wygodny transport i przechowywanie.

Główne cechy produktu

– lampa LED oferująca dużą moc światła przy zachowaniu kompaktowych wymiarów

– 4 tryby działania: CCT, HSI, RGBCW, FX (efekty specjalne)

– paleta RGBCW obejmująca miliard kolorów

– tryb RGBCW oferujący 5 niezależnie sterowanych grup diod

– 36 tysięcy kolorów w trybie HSI

– 73-stopniowa regulacja temperatury barwowej w zakresie od 2800 K do 10000 K

– 10 gotowych efektów specjalnych (każdy z 10-stopniową regulacją częstotliwości)

– możliwość pracy z innymi lampami w obrębie 12 kanałów i 6 niezależnych grup 

– czytelny ekran LCD umożliwiający wygodną kontrolę parametrów światła

– wsparcie zdalnego sterowania za pomocą aplikacji mobilnej (Android/iOS)

– specjalnie zaprojektowana osłona zabezpieczająca diody LED przed zabrudzeniami lub uszkodzeniami mechanicznymi

– wbudowany wydajny system chłodzenia z funkcją kontroli temperatury wydłużający żywotność lampy

– standardowe mocowanie Bowens umożliwiające zastosowanie popularnych modyfikatorów światła

– ergonomiczna torba na ramię umożliwiająca wygodny transport i przechowywanie lampy oraz akcesoriów