Pieter Henket – Congo Tales

Nowojorska Howard Greenberg Gallery zaprezentuje wirtualną wystawę prac z serii 2017 Congo Tales, których autorem jest Pieter Henket. Wystawa prac będzie prezentowana po raz pierwszy w amerykańskiej galerii.

Seria Congo Tales Pietera Henketa bada kulturowe mitologie lokalnych mieszkańców Basenu Konga, w którym znajdują się jedne z największych tropikalnych lasów deszczowych na świecie. Congo Tales przedstawia osobiste i zbiorowe historie ludzi mieszkających w regionie Mbomo w dorzeczu Konga w Afryce Środkowej.

Historie, które połączyły pokolenia, zostały po raz pierwszy przetłumaczone na obrazy przez Henketa, który ściśle współpracował z mieszkańcami wioski oraz zespołem badaczy i ekologów. Dorzecze Konga, drugi co do wielkości las deszczowy na świecie po Amazonii, nigdy nie zajmował czołowej pozycji w globalnej debacie na temat zmian klimatycznych… Może warto zainteresować się tym miejscem bliżej??? A może to ciekawa koncepcja odtworzyć podania i legendy mieszkańców jakiegoś regionu i to w obrazach? Może nie trzeba daleko szukać?

Zapraszamy jak zwykle na stronę artysty – http://www.pieterhenket.com