Phocus Mobile 2- teraz na iPhone!

W przepływie pracy fotografów i filmowców mobilnych pracujących w terenie ważną rolę odgrywa możliwość oceny pracy na bieżąco podczas zdjęć, ich segregacja, wstępna obróbka i archiwizacja na dyskach. W systemie Hasselblad taką rolę pełni program Phocus Mobile, który dedykowany jest do pracy na iPadach Pro i Air 2019. Najnowsza aktualizacja pozwala także na pracę bezlusterkowców pod kontrolą smartfona Apple.

Oferując jeszcze bardziej kompaktową platformę jaką jest Phocus Mobile 2 dla iPhone’a, umożliwiono większej liczbie fotografów korzystanie z zaawansowanego zdalnego sterowania i podglądu na żywo, tetheringu i udostępniania w terenie podczas fotografowania za pomocą X1D II 50C, 907X Special Edition i Kamery 907X 50C. Oprócz kontroli ekspozycji twórcy mogą przeglądać obrazy w aparacie, importować oryginalne pliki RAW i eksportować je w oryginalnym formacie lub konwertować do formatu JPEG w celu łatwego udostępniania.

Żródło – Hasselblad.com

Kompatybilny z kamerami X1D II 50C, 907X Special Edition i 907X 50C przez przewodowe złącze USB-C lub Wi-Fi, Phocus Mobile 2 jest kompatybilny z modelami iPad Air 2019 i iPad Pro drugiej generacji lub nowszymi z minimum 3 GB pamięci RAM i teraz w modelach iPhone’a z systemem iOS 12.

Funkcje Phocus Mobile 2:

Połączenie iPhone’a i iPada z X1D II 50C, 907X Special Edition i 907X 50C przez kabel USB lub Wi-Fi

Zdalne sterowanie kamerą i podgląd na żywo

Przechwytywanie obrazu na uwięzi lub importowanie z karty SD plików RAW i JPEG

Przeglądanie obrazów plików na karcie SD z metadanymi i widokiem szczegółów  (przy czym należy pamiętać o tym, że tylko modele 7 Plus, 8 Plus i X i nowsze wchodzą w grę)

Edycja plików RAW i korekcja kolorów (obecnie dostępne tylko na iPadzie)

Eksportowanie konwersji RAW lub JPEG do udostępniania 

Ocena obrazu i oznaczenia kolorów w celu łatwego filtrowania obrazów

Pobieranie aktualizacji oprogramowania sprzętowego dostępne bezpośrednio w aplikacji

Oprócz podglądu na żywo w nowym Phocus Mobile 2 na iPhone’a aktualizacja oprogramowania sprzętowego 1.3.0 dla X1D II 50C, 907X Special Edition i 907X 50C dodaje funkcję Live View do Phocus Mobile 2 na iPada. Zapewniając jeszcze większą kontrolę aparatu w Phocus Mobile 2, fotografowie mogą podłączyć X1D II 50C, 907X Special Edition i 907X 50C bezprzewodowo lub na uwięzi do swojego iPada, aby oglądać obraz na żywo na większym ekranie. Nowo zaprojektowane pokrętło ostrości umożliwia zdalne ręczne sterowanie ostrością. Ponadto Live View obsługuje Focus Peaking wraz z możliwością symulacji ekspozycji, podglądu głębi ostrości i wygodnej kontroli położenia obszaru AF, wszystko z ekranu Live View w Phocus Mobile 2. Ta aktualizacja wymaga obu wersji 1.1 lub nowszej Phocus Mobile 2 i aktualizacja oprogramowania sprzętowego 1.3.0 dla X1D II 50C, 907X Special Edition i 907X 50C.

Żródło – Hasselblad.com