Manfrotto MOVE – system szybkiego mocowania o udźwigu 20 kg!

Przedstawiamy system mocujący, który wielu z nas umknął i nie zdążyliśmy się mu bliżej przyjrzeć. Jest to element mocujący, który przez swe niewielkie gabaryty, może być łatwo niezauważony. MOVE to jednak element, który może w znacząco przyspieszyć pracę na skomplikowanych planach zdjęciowych. Właściwie od Waszej wyobraźni zależeć będzie jaki system szybkich przepięć zbudujecie. Głowica statywowa, slider, gimbal, przyssawka… Wszystko staje się możliwe i montaż każdego z urządzeń zajmuje sekundę, a nie 2 minuty żmudnego przykręcania. Najważniejsze jest to, że MOVE jest bardzo mocny i stabilny. Imponujący udźwig 20 kg (bez drgnięć) sprawia, że nasz zwykły statyw, może stać się podstawą systemu opartego o wiele akcesoriów. MOVE to pierwszy system szybkiego mocowania sprzętu, który pomaga zwiększyć tempo pracy na planie i ułatwia zmianę konfiguracji.

System został zaprojektowany z myślą o skróceniu czasu podczas zmiany sprzętu: statywów, głowic, urządzeń do kontroli ruchu, stabilizatorów czy sliderów. Rdzeniem tego rewolucyjnego systemu jest baza i płyta, które razem tworzą solidne połączenie.

Baza ma średnicę 60 mm i gwint 3/8”, który jest standardem w branży i współpracuje z różnymi urządzeniami wsparcia (statywy, slidery, krany, monopody itp.). Płyta jest wyposażona w standardową śrubę mocującą 1/4” z redukcją do 3/8”, aby zagwarantować łatwe połączenie z szeroką gamą produktów. Posiada również śrubę kontrującą, która zapobiega przed niechcianym odkręceniem.

Całość zapewnia bezpieczną pracę w dowolnej konfiguracji i położeniu. Zastosowanie systemu MOVE z różnego rodzaju wsparciem daje możliwość szybkiej wymiany sprzętu bez konieczności odkręcania. Szybkim ruchem możesz zdjąć głowicę ze slidera i założyć ją na statyw. Tak samo szybko możesz założyć slider na statyw. Dzięki temu nie tylko zyskujesz cenny czas, ale także oszczędzasz gwinty, które szybciej się zużywają przy częstej zmianie konfiguracji. MOVE jest wykonany z anodowanego, mechanicznie obrabianego aluminium, dzięki czemu jest wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z imponującą ładownością do 20 kg. Dzięki smukłej konstrukcji i wadze 220 g jest najlżejszym systemem szybkiego mocowania na rynku. Nowy system X LOCK firmy Manfrotto zwiększa sztywność całego zestawu w punkcie mocowania, dzięki zaawansowanemu i intuicyjnemu mechanizmowi blokowania. MOVE jest nie tylko prostym uniwersalnym złączem, ale innowacyjnym produktem dla każdego, kto chce poprawić swoją wydajność i efektywność.