Mały ale doskonały! LowePro Flipside BP 300 AW III

Modele plecaków opartych o koncepcję otwierania z boku i od tyłu – od strony pleców są coraz bardziej popularne. Nie jest to dziwne ponieważ zapewniają naszemu sprzętowi pełne bezpieczeństwo, nie do końca wyglądają jak plecaki foto i do tego dają ergonomiczny, w pełni naturalny dostęp do sprzętu. Tu mamy kolejną wersję rozwojową.

Plecak został zmodernizowany w kierunku użytkowania w trudniejszych warunkach terenowych, co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowej, bardzo odpornej na ścieranie i wilgoć powierzchni zewnętrznej. Do tego ukrycie głównej klapy od strony pleców i pozostawienie jednego wejścia bocznego dla szybkiej zmiany obiektywów, sprawiło, że plecak jest wyjątkowo uniwersalny. Klapa zapinana jest zamkiem YKK 10 mm, który słynie z płynniejszej pracy i większej wytrzymałości. Nowy podział komór i przegródek umożliwia dostosowanie wnętrza do przenoszenia niestandardowego wyposażenia na przykład poza aparatem, może być to dron. Pojemność tego modelu to 17 litrów. W plecaku można przenieść komputer o rozmiarach 24 x1 x 36 cm i tablet 10 cali. Wymiary wewnętrzne to 26 x 12 x 39 cm. Zewnętrzne: 31 x 22 x 46 cm.
Materiał zewnętrzny 600D polyester, 600D polyester ripstop. Materiał wewnętrzny to 150D 148T polyester. Dzięki takim właśnie materiałom plecak waży 1,4 kg!
W naszej ocenie to jeden z bardziej klasycznie wyglądających modeli na rynku. Prosty i funkcjonalny. Można w nim przenosić dosyć dużo sprzętu, nie cierpiąc specjalnie z powodu nadmiaru wagi samego plecaka. Ilośc wszelkich „usprawnień”, które nie zawsze wspierają ergonomię, została ograniczona i dzięki temu zyskaliśmy plecak, który posiada wyłącznie cechy, których naprawdę potrzebujemy. Wystarczy dobrze przemyśleć ustawienie przegródek i korzystać z plecaka przez kilka dni, aby wybić sobie, zautomatyzowany sposób korzystania z zastosowanych funkcjonalności. Jednym z takich elementów jest rączka z taśmy pośrodku pleców. Proste, ale genialne rozwiązanie ułatwiające podróżowanie. Plecak ma bardzo ergonomicznie wyprofilowane ramiona nośne i wygląda bardzo elegancko.