LG OLED 55 GX do pracy z obrazem

Poszukujecie rozwiązań dla swego stanowiska komputerowego? Może lepiej – dla całego biurka? Nasz redaktor naczelny Maciej Taichman podzielił się z nami w filmie, tym co zapodał sobie na swój prywatny użytek. Zmienił iMaca 27 5K 2020 128 GB RAM na… MacBook Air M1 z 16 GB RAM… Szok. Też tak myślałem, ale miałem okazję zapoznać się z tym stanowiskiem i szczerze… Obraz wyświetlany na gigantycznym monitorze (ups…) telewizorze OLED mnie zaskoczył. Wypytałem o wszystko, ponieważ jakość obrazu w obróbce nie ma sobie równych. 27 cali iMaca to nic z 55 calami LG OLED GX! W dodatku ekran OLED ma niesamowitą wierność kolorów i wysoki (najwyższy) poziom wyświetlania czerni (braku wyświetlania – tak dla ścisłości ;-)).

Oczywiście sam komputer i ekran nie wystarczą. Maciej wyposażył stanowisko w HUB’y Thunderbolt uzyskując aż 6 wolnych złączy tego typu i 5 złączy USB 3.0. Do tego szybkie dyski SSD Thunderbolt i mamy ciche stanowisko do pracy z obrazem. Materiał jest bardzo długi – 2 odcinki po prawie godzinie każdy, ale wyjaśnia szczegółowo powody zmiany i jakie konkretnie urządzenia wybrał. Nie trzeba niczego szukać – gotowy przepis na stanowisko marzeń. Jest tego więcej. Nowa klawiatura, gładzik, tablet i sam monitor.

Tak moi drodzy 4K w tym rozmiarze trzeba oglądać z 70 cm, ale jak już zobaczymy swoje zdjęcia w tym rozmiarze to… Tego nie da się opisać ;-) Do tego ultrapłaski ekran OLED, ściśle przylegający do ściany!!! Zresztą zobaczcie sami. Zapraszam

Część I

Część II