Leica Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Nowy, uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy.

Miło nam poinformować, że Leica Camera AG poszerzyła portfolio obiektywów SL-Systemu o kolejny, wspaniały obiektyw zmiennoogniskowy. Leica Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. To uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w reportażu, fotografii podróżniczej, studyjnej, architektury czy pejzażu, a także do portretów, zbliżeń i w produkcjach wideo. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych i niezmiennie wysokiej światłoczułości f/2.8, nowy obiektyw jest wzorem uniwersalnego obiektywu. Dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do jakości staje się prawdziwą okazją do przejścia na system SL. Dwa nowe zestawy obiektywów i aparatów są również skierowane specjalnie do tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z SL-Systemem.

Przemyślana konstrukcja obiektywu, składająca się z 19 elementów ułożonych w15 grupach i zapewnia doskonałe parametry optyczne. Aż trzy elementy mają asferyczne powierzchnie po obu stronach. Dziewięć soczewek zostało wykonanych z wysokiej jakości szkła z anomalną częściową dyspersją. Te wszystkie składowe zapewniają doskonałą korekcję chromatyczną w całym zakresie ogniskowych. Wewnętrzne ustawianie ostrości opiera się na pojedynczym, lekkim elemencie obiektywu i wykorzystuje cichy silnik krokowy, aby zapewnić szybki i precyzyjny autofokus. Dzięki solidnemu metalowemu korpusowi i ochronie przed wnikaniem wody i pyłu Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. może być używany nawet w trudnych warunkach środowiskowych. 

Kompaktowe wymiary Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. są możliwe dzięki braku optycznej stabilizacji obrazu. Gdy obiektyw jest zamontowany na SL2 lub SL2-S, matryca, która w tych aparatach jest zawieszona, zapewnia bardzo skuteczną stabilizację obrazu. Dotyczy to zarówno fotografii, jak i nagrań wideo. Przysłona obiektywu Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. składa się z 11 listków – zapewniających harmonijny, okrągły efekt bokeh. Minimalna odległość ostrzenia wynosząca zaledwie 18 centymetrów od płaszczyzny sensora (przy najkrótszej ogniskowej) i 38 centymetrów (przy najdłuższej ogniskowej) co zapewnia wyjątkowe możliwości obrazowania nawet przy fotografowaniu z bliskiej odległości.

Vario-Elmarit-SL 24-70 f/2.8 ASPH. jest dostępny Leica Store’ach i specjalistycznych  sklepach w cenie detalicznej 12 100 PLN. Jednocześnie Leica oferuje obecnie dwa szczególnie atrakcyjne zestawy: cena zestawu SL2-S z nowym obiektywem to 31 000 PLN; Drugi zestaw, obejmujący Leikę SL2 z nowym obiektywem, jest dostępny za 38 000 PLN.