Leica Q2 Reporter

Nasze redakcyjne testy tego modelu wykazały, ze to aparat wręcz stworzony do poważnego reportażu. Teraz za niewielką dopłatą można stać się posiadaczem wyrafinowanej, wzmocnionej wersji tego aparatu. To co jest często krytykowane przez dyletantów – czyli możliwość nabycia aparatu o unikatowym w stosunku do produkowanych seryjnie – wzornictwie, jest jedną z wielkich wartości produktów Leica. Możliwością indywidualizacji i wybicia się z tłumu.

Leica Q2 Reporter kontynuuje długą tradycję aparatów Leica, które są specjalnie nastawione na wymagające środowiska pracy reporterów i fotoreporterów – oferując maksymalną precyzję i niezawodność nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Zamiast tradycyjnego skórzanego wykończenia, Leica Q2 Reporter jest wyposażona w swoistą „kamizelkę kuloodporną” wykonaną z Kevlaru, syntetycznego materiału szeroko stosowanego w produkcji wysokiej jakości odzieży ochronnej. Doskonale uzupełnia to matowo-zielone wykończenie aparatu, uzyskane dzięki szczególnie odpornej na zarysowania i ścieranie farby. Rezultatem jest aparat przygotowany do dyskretnej pracy w każdych warunkach.

Wykończenie z Kevlaru, które charakteryzuje się charakterystycznym wzorem splotu, skutecznie chroni aparat przed zagrożeniami mechanicznymi, chemicznymi i termicznymi. Chociaż tkanina jest początkowo prawie czarna, poprzez ekspozycję na naturalne promienie UV będzie stopniowo zmieniać swój odcień, aż do momentu, gdy będzie dokładnie pasować do farby w aparacie. Ponadto włókna Kevlaru z czasem stają się nieco bardziej wypukłe, co dodatkowo poprawia jakość chwytu.

Ogólny projekt aparatu pokazuje, że duży nacisk położono na dyskretny wygląd: pominięto czerwone logo Leica z przodu; grawery i elementy obsługi są dyskretnie inkrustowane, dzięki czemu ani ich przeznaczenie – ani prawdziwa wartość aparatu – nie są od razu widoczne.

Leica Q2 Reporter jest już dostępny w Leica Store i u oficjalnych dealerów marki w cenie 26 700 PLN brutto.