Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams

Leica  zaprezentowała przed chwilą specjalną edycję aparatu Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams. To luksusowa i wyjątkowa wersja lubianego aparatu Q2. Unikatowa wersja powstała przy ścisłej współpracy ze znanym aktorem Danielem Craigiem oraz jednym z najbardziej znanych brytyjskich fotografów Gregiem Williamsem, który ceniony jest przede wszystkim za uwiecznianie kultowych hollywoodzkich momentów w swoim autentycznym stylu. Greg fotografował przygody Bonda odkąd po raz pierwszy wcielił się w tę rolę Daniel Craig. Williams tworzy albumy zza kulis i zdjęcia specjalne, a także wiele plakatów filmowych z udziałem Daniela Craiga. Obaj panowie mają wspólną pasję – fotografię. Obaj są zagorzałymi fanami marki Leica, co sprawia, że ​​mamy do czynienia z wyjątkową współpracą.

 

Oddajmy głos Danielowi Craigowi: „Q2 to wprost idealny aparat dla mnie. Nie wymaga żadnych ulepszeń. Możliwość pracy z niesamowitymi ludźmi z Leiki i moim przyjacielem, Gregiem Williamsem, aby stworzyć coś tak wyjątkowego, jak limitowana edycja tego aparatu była przywilejem i zaszczytem”.

Greg Williams dodaje: „Połączyliśmy naszą wspólną miłość do aparatów w „Casino Royale”. Daniel robi piękne zdjęcia i ma świetne oko. Leica Q2 jest przedłużeniem mnie – nie zobaczysz mnie bez przynajmniej jednego tego aparatu zawieszonego na szyi. Dlatego praca z Danielem i zespołem Leiki nad tą limitowaną edycją była czymś wyjątkowym ”.

Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams to technicznie dobrze znana i lubiana Leica Q2. To co ją wyróżnia na tle starszej siostry, to wyjątkowe, ekskluzywne wzornictwo. Kluczowe elementy aparatu są wyróżnione przez czerń i złoto. Wszystkie grawerunki na aparacie i obiektywie są inkrustowane złotą farbą. Po raz pierwszy nazwa i numer seryjny zostały wygrawerowane laserem pod szkłem wyświetlacza aparatu. Kolejna bardzo szczególna cecha dotyczy tradycyjnego logo Leiki: w Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams, czerwona kropka z napisem Leica została po raz pierwszy zastąpiona czarną kropką i złotymi literami, dzięki czemu aparat jest wyjątkowo charakterystyczny.

Pasek nośny wykonany jest z najwyższej jakości skóry Nappa barwionej roślinnie, z wytłoczonym logo Leica i pozłacanymi oczkami. Ta sama skóra, z wytłoczonym eleganckim wzorem rombów, jest również używana do pokrycia aparatu. Każdy aparat z akcesoriami jest dostarczany w specjalnie zaprojektowanym pudełku prezentacyjnym z odchylaną pokrywą ze złotymi napisami i czarną jedwabną wyściółką. Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams jest ograniczona do 750 sztuk i jest dostępna od dziś u oficjalnych dealerów marki w sugerowanej cenie detalicznej 29 500 PLN brutto.