Leica D-Lux Vans x Ray Barbee Edition

Jeśli planujecie posiadać aparat fotograficzny typu kompaktowego ale nie tracić jakości a przede wszystkim móc ciągle fotografować bez noszenia dużego sprzetu to jest to propozycja dla Was. Jeśli potrzebujecie aparatu na co dzień, który i nakręci film i zrobi dobre zdjęcie to być może jako cyfrowy notatnik i generator wizualnych treści sprawdzi się właśnie ten model. Opisywaliśmy go już na łamach naszego portalu, ale tym razem możecie za cenę zbliżoną do regularnej stać się posiadaczem aparatu o wyjątkowym wzornictwie.

Leica Camera AG połączyła siły z dwiema gwiazdami sceny deskorolkowej, marką modową Vans oraz skaterem, muzykiem i fotografem Rayem Barbee. Tak powstała limitowana edycja aparatu Leica D-Lux 7 Vans x Ray Barbee. Niezwykły aparat, zawiera ducha i styl życia kultury skateboardingu. Sedno przedsięwzięcia to słowa Ray’a Barbee: „Radość z fotografowania podróży”.

Vans to firma znana przede wszystkim z butów i ubrań dedykowanych deskorolkarzom od ponad pięćdziesięciu lat. Firma pozostaje wierna swojej undergrund’owej tradycji, jednocześnie mając światowy rozgłos. Ray Barbee jest nie tylko pionierem na scenie skateboardingowej, ale także odnoszącym sukcesy muzykiem i fotografem. „Jestem bardzo zaszczycony, że mogę pracować zarówno z firmą Vans  jak i Leica. Ta współpraca dała mi szansę na pokazanie związku między jazdą na desce a fotografią. To także świetna okazja aby uczcić ogromny wkład obu firm w ich dziedzinach. Spotkanie tych dwóch marek stanowi naprawdę wyjątkową współpracę.”

Aparat Leica D-Lux 7 Vans x Ray Barbee Edition jest pokryty kultowym wzorem szachownicy Vansa. Na górnej płycie aparatu znajduje się podpis Raya Barbee, a także logo Vault – sub-marka, którą Vans rezerwuje dla szczególnie wysokiej klasy produktów i ekskluzywnych współpracy. W zestawie specjalnie zaprojektowany pasek na ramię oraz worek, oba w kolorze petrol blue. Jedna strona torby ozdobiona jest cytatem Barbee: „Radość z fotografowania podróży.”, który stał się mottem przedsięwzięcia. Po drugiej stronie worka widnieją słynne słowa Ernsta Leitza II: „Ich entscheide hiermit: Es wird riskiert” („Niniejszym decyduję: ryzyko należy podjąć”) – które dały początek produkcji Leica I w 1924 roku.

Limitowana edycja Leica D-Lux 7 Vans x Ray Barbee ma te same parametry techniczne co model produkowany seryjnie. Ten aparat kompaktowy wyróżnia się dużą matrycą w formacie Mikro Cztery Trzecie i jasnym obiektywem zmiennoogniskowym o zakresie od 24 do 75 mm (odpowiednik dla pełnej klatki). Vans uzupełnia współpracę o specjalnie zaprojektowane T-shirty, a także buty (w tym model w kolorze Petrol Blue z czerwonymi oczkami i podszewką w szachownicę) ozdobione wspomnianymi cytatami Raya Barbee i Ernsta Leitza II.

Leica D-Lux 7 Vans x Ray Barbee Edition kosztuje 7000 PLN brutto. Poza aparatem w Leica Gallery Los Angeles, będzie możiwość kupienia limitowanych odbitek kolekcjonerskich ze zdjęciami Raya Barbee.