Ładowarki Nitecore – więcej mocy dla akumulatorów

Wydawałoby się, że w dziedzinie ładowania akumulatorów niewiele można jeszcze zrobić. Każda kamera sprzedawana jest przecież z ładowarką. Czy zatem warto zainteresować się produktami firmy Nitecore???

Firma Nitecore jest producentem wielu akcesoriów związanych nie tylko z zasilaniem i prądem. Poza źródłami światła, ładowarkami, power bankami, okablowaniem itp. Produkuje także obiektywy. Cechą wspólną produktów jest zaawansowana technologicznie budowa. Nas jednak najbardziej interesuje kwestia zasilania. Czy możemy tu coś jeszcze zmienić?

Jak się okazuje-tak. Przede wszystkim ładowarki systemowe zasilane są prądem z sieci. Tu mamy do czynienia z ładowarkami, które mogą być zasilane z dowolnego źródła prądu, jakim może być power bank, panel solarny, ładowarka samochodowa i inne tego typu źródła prądu. Jak wiele to znaczy, mógł się przekonać każdy, kto znalazł się ze swoim sprzętem z dala od cywilizacji, mając za zaplecze tylko samochód lub power bank.  Prezentowana ładowarka UCN2 PRO przeznaczona do ładowania akumulatorów firmy Canon w tym akumulatorów najnowszych bezlusterkowców R. Każdy produkt firmy jest bardzo przemyślany i bez względu na to, jaką markę akumulatorów obsługuje, ma większość rozwiązań bardzo zbliżonych. Funkcjonalność produktów pozostawia daleko w tyle systemowe ładowarki.

Wbudowany system elektroniczny inteligentnego zarządzania ładowaniem monitoruje stan naładowania, mierząc początkowy opór wewnętrzny i automatycznie dopasowując wielkość prądu ładowania dla konkretnego akumulatora. Urządzenie monitoruje stan akumulatora już od momentu zainstalowania go w gnieździe. Zastosowano zabezpieczenia przed ładowaniem akumulatorów uszkodzonych lub akumulatorów, które wymagają innych napięć. Ochrona przeciw zwarciowa i system zabezpieczający przed odwrotną polaryzacją to standard w produktach tej firmy. Podczas procesu ładowania wyświetlacz informuje nas o stanie ogniw oraz momencie, w którym należy ładowanie przerwać. To jednak nie wszystko. Po zakończeniu ładowania ogniw proces zostaje przerwany. Urządzenia mają unikalną możliwość regeneracji nadmiernie rozładowanych akumulatorów nawet takich, które są wyposażone w układy zabezpieczające. Używając tych ładowarek, można zauważyć, że już po kilku cyklach ładowania, nasze akumulatory wydają się bardziej żywotne. To właśnie inteligentny system zarządzania prądem ładowania i monitorowania stanu akumulatorów pozwalają na optymalizację ich pojemności. Przywrócenie do działania tych komórek akumulatora, które zostały już uszkodzone lub nadmiernie rozładowane to jedna z najważniejszych, obok zasilania z różnych źródeł prądu, cech ładowarek tego systemu.

 

Wykonana z poliwęglanu i tworzyw ABS obudowa jest niepalna (trudno palna) i zapewnia długotrwałą żywotność urządzenia. Wszystkie ładowarki są bardzo lekkie i posiadają charakterystyczną budowę. Geometryczne żebrowania to tak naprawdę system chłodzenia całego urządzenia tak, aby w szybki i bezproblemowy sposób mogło ładować ogniwa akumulatorów bez narażania na przegrzanie.

W naszej redakcji używamy ładowarek tego systemu między innymi do ładowania akumulatorów typu AA i systemowych akumulatorów różnych firm. W każdym przypadku można liczyć na sprawną, intuicyjną współpracę i bezproblemowe działanie. Kto raz zauważył jak szybko i skutecznie można naładować nawet starsze akumulatory, które wydają się skuteczniejsze niż przed ładowaniem w ładowarkach systemowych, ten wraca po produkty tej marki.

Warto dodać, że akumulator ma wejście na typową wtyczkę zasilającą prądem „z gniazdka”, ale w zestawie samego kabla do takiego ładowania nie znajdziemy. Na spodzie każdego urządzenia znajduje się system zapobiegający wyrwaniu przypadkowemu kabla zasilającego w tym przypadku kabla USB, który dostarczony jest w zestawie. Fizyczne wymiary tej konkretnej ładowarki to wysokość 29 mm szerokość 70 mm długość 125 mm. Waga 93,5 g. Możliwość niezależnego ładowania do dwóch akumulatorów równocześnie.