Konkurs Hasselblad Masters dla Ciebie

W dziale inspiracje nie może zabraknąć tego wydarzenia. Tym razem nie zaprezentujemy twórczości konkretnego fotografa ale zaprosimy do udziału w konkursie Hasselblad Masters. Na stronie producenta aparatów Hasselblad znajdziecie dokładny opis warunków, które należy spełnić, aby przystąpić do konkursu, który uchodzi za jeden z najważniejszych konkursów fotografii profesjonalnej na świecie.

Hasselblad jak zwykle przedstawia prace i sylwetki zwycięzców z lat poprzednich. To wspaniałe źródło inspiracji i zorientowania się w poziomie fotografii na świecie. Trzeba przeznaczyć sobie na zapoznanie się z dokonaniami innych ładnych pan chwil. Warto, ponieważ rozłożone na trzy etapy ocenianie prac pozwala wyłonić najlepszych z najlepszych. Być może – do czego Was zachęcamy – zdecydujecie się wziąć udział w konkursie. Prace można składać do 31 lipca 2021 roku.

Teraz garść szczegółów.

Konkurs Hasselblad Masters jest otwarty dla wszystkich fotografów, którzy są aktywnymi profesjonalistami od ponad trzech lat. Zgłoszone prace mogą być zrealizowane dowolnym aparatem cyfrowym dowolnej marki i w dowolnym formacie (muszą mieć minimum 16 megapikseli), a także przy użyciu kamer dronów lub kamer filmowych. Fotografie wykonane aparatami smartfonów i tabletów nie kwalifikują się do konkursu.

Wyjątkiem od zasady bycia profesjonalistą jest kategoria Projekt//21. Projekt//21 jest otwarty dla wszystkich fotografów amatorów, studentów, asystentów i młodych profesjonalistów, którzy nie ukończyli 21 lat na koniec okresu składania zgłoszeń do konkursu. Wymagane będzie udokumentowanie wieku.

Przystępując do Hasselblad Masters, możesz przesłać zgłoszenia do dowolnej liczby kategorii. Musisz przesłać 3 zdjęcia (na kategorię), które pasują do tematu kategorii i najlepiej prezentują Twoje umiejętności i kreatywność. Przesyłane obrazy powinny być plikami JPG (maksymalnie 10MB) i mieć minimum 1000px szerokości.

Każdy zwycięzca Hasselblad Masters otrzymuje tytuł „Mistrza Hasselblad” i średnioformatowy bezlusterkowy aparat Hasselblad.

Można zgłaszać po 3 zdjęcia w dowolnej ilości kategorii: Art, Aerial, Architecture, Beauty&Fashion, Landscape/Nature, Portrait, Product, Project // 21, Street/Urban, Wedding i Wildlife.

Tymczasem, aby zachęcić Was do zapoznania się z całym wydarzeniem, prezentujemy kilka fotografii z poprzednich edycji. Zapraszamy na stronę Hasselblad Masters. Pamiętajcie, że przy okazji takich konkursów, macie okazje spojrzeć na swoje portfolio z innej strony. To doskonały pretekst, aby odpowiedzieć sobie na pytania: – Gdzie znajduję się w swojej zawodowej pracy? – Jaki jest poziom moich fotografii?

 

Roy Rossovich Fashion/Beauty

Lars Van De Goor Landscape

Lars Van De Goor Landscape

 

 

Jake Reeder Project

 

 

Jake Reeder Project

Giorgio Cravero Product

Dymitr Ageev Portrait 2014

David Peskens Wildlife

Ali Rajabi Street/Urban

John Pail Evans Wedding