Kompletny system stabilizacji obrazu Gimbal Manfrotto 220 + GimBoom Fast Carbon

Jeszcze kilka lat temu gimbale były owocem zakazanym przemysłu filmowego. Zagrażały innym, poważnym stabilizatorom, ale… urządzenia do filmowania zmniejszyły swe rozmiary i okazało się, że to stare duże urządzenia stabilizujące coraz częściej mogą być stosowane tylko na planie superprodukcji – z dużymi kamerami. Wszelkie ruchy kamery przejęły slidery i gimbale.

Każdy, kto próbował pracy, z zaawansowanym gimbalem wie, jak potrafi się odwdzięczyć, gdy tylko zaczniemy wykorzystywać jego możliwości. Nic dziwnego, że Manfrotto stworzyło swoją markę gimbali. Producent statywów powinien oferować także stabilizację ruchu kamery. Tak po prawdzie to wnikliwe oko od razu rozpozna podobieństwo do modeli FeiyuTech i jest tak w istocie. Zamiast zgłębiać temat od nowa, dopracowano wspólnie nowe produkty. Do naszej redakcji trafiłmodel, który powitalismy jak świetnie znanego, starego znajomego AK2000. Jednak ten gimbal jest wyjątkowy, ponieważ współpraca z Mnafrotto doprowadziała do pewnej europeizacji i nadania swoistego designerskiego sznytu, konstrukcji FeiyuTecha. Przedstawiamy Giimbal Manfrotto 220 – profesjonalny stabilizator dla kamer o wadze do 2,2 kg.

Gimbal Manfrotto 220 To profesjonalny, 3-osiowy stabilizator ręczny dedykowany bezlusterkowcom i małym lustrzankom. Został zaprojektowany do dynamicznych nagrań z użyciem aparatu do 2,2 kg. Idealnie sprawdzi się jako narzędzie dla fotografów, videografów, vlogerów czy blogerów szukających wsparcia o szerokim zastosowaniu.

Gimbal wyposażono w dotykowy ekran LCD, który daje możliwość łatwej kontroli, zmiany trybów pracy i ustawień parametrów. Możesz wyzwalać migawkę, kontrolować ostrość, zoom, czułość, balans bieli czy regulować wartość ekspozycji.

Tryby pracy:
– Podążanie w 1, 2 lub 3 osiach,
– Incepcja,
– Portretowy (dla mediów społecznościowych),
– Selfie,
– Time-lapse.

Do kontrolowania Gimbala możesz także pobrać aplikację mobilną Manfrotto.

https://www.manfrotto.com/pl-pl/zobacz-kolekcje/statywy/gimbale/

Waga

1.1 kg

Wymiary

7.1 x 20.9 x 35 cm

Udźwig

2.2 kg

Pochylenie

230 °

Obrót

360 °

Panoramowanie

360 °

Certyfikaty

CE, EAC, KC, FCC, IC, NCC, RCM, SRRC, TELEC

Kontrolowanie pochyłu w zakresie

+175° to -55°

Rodzaj Baterii

Li-Ion

Ładowanie

USB port

Złącza

1/4″-

Czas ładowania

1,5h

Czas pracy

Do 7 godzin

połączenia

Wi-Fi, USB-C port

Aplikacja

Manfrotto Gimbal App

Minimalna Temperatura Pracy

-10 °C

Maskymalna Temperatura Pracy

45 °C

Manfrotto nie byłoby sobą, gdyby nie zaproponowało przedłużki do stabilizatora o wdzięcznej nazwie GimBoom Fast Carbon. Ten element w sposób teleskopowy potrafi szybko wydłużać zakres pracy gimbala, co wprowadza zupełnie nowe możliwości w rejestracji ujęć. Przedłużka posiada te same mechanizmy wysuwu i blokady co najnowsze statywy FAST.

Waga

0.8 kg

Wysokość Maksymalna

115 cm

Długość Po Złożeniu

51.5 cm

Ilość Sekcji

3

Udźwig

6.5 kg

Materiał

CarbonExact

Średnica Platformy

47 mm

Kolor

Black/Red

Wysokość Minimalna

51.5 cm

Easy Link

Nie

Mocowanie Górne

1/4″ gwint męski, 3/8″ gwint męski

Zaciski

Zakręcane pierścieniem

Średnice Nóg

29.2, 24.8, 20.4 mm

Maskymalna Temperatura Pracy

60 °C

Minimalna Temperatura Pracy

-30 °C