Jubileuszowe zestawy Hasselblada 907X – szyk i elegancja

Hasselblad zapowiedział limitowaną wersję modelu 907X. Stało się! Już wiemy, że to model jubileuszowy, nawiązujący do kultowego, szerokokątnego modelu SWC. Zestaw wygląda bardo elegancko i wyjątkowo przez połączenie sztucznej skóry licowej i anodyzowanego metalu na korpusie i celowniku. Mat części metalowych, to coś bardzo efektownego. To nie wszystko – obiektyw XCD 3,5 35 mm to nowa, bardzo elegancka wersja znanego szkła XCD, tak mogłoby wyglądać każde szkło do nowych Hasselbladów. Metal zamiast gumy!  Jeżeli tęsknicie za niepowtarzalnym stylem, to w tym modelu znajdziecie połączenie klasyki z ultranowoczesnością.

Historia Hasselblada zaczęła się od prowokacyjnego wyzwania, by stworzyć lepszy aparat. W 1941 roku Hasselblad właśnie to zrobił, wypuszczając swój pierwszy aparat, HK-7. Od tego czasu Hasselblad kontynuował przeobrażanie technologii aparatów i łamanie norm fotograficznych. Aparaty Hasselblad cieszą się zaufaniem fotografów od 80 lat, rejestrując niezliczone kultowe momenty i poruszające historie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek Hasselblad kieruje się swoimi założycielskimi aspiracjami do wprowadzania innowacji w aparacie i dawania przykładu wysokiej jakości wykonania.

W 2021 roku upamiętnimy te 80 lat spuścizny Hasselblada za pomocą 800 limitowanych zestawów 907X Anniversary Edition. Ten zestaw czerpie inspirację z kultowego aparatu SWC i ma anodyzowane wykończenie i obiektyw w kolorze Lunar Grey oraz czarną osłonę ze sztucznej skóry. Rzucając ten klasyk w nowym świetle, Hasselblad celebruje niezwykłą podróż i nieustannego ducha innowacji.

Zestaw 907X Anniversary Edition zawiera cyfrowy tył CFV II 50C, korpus aparatu 907X, uchwyt kontrolny, wizjer optyczny i obiektyw XCD 3,5/30. Wszystkie komponenty są projektami z edycji specjalnej z detalami dostosowanymi do zestawów rocznicowych. Grawerowany obiektyw szerokokątny 30 mm został starannie dobrany tak, aby odzwierciedlał szerokokątny obiektyw Biogon 38 mm używany w SWC.

Aparat i chwyt są pokryte czarną skórą licową i podkreślone anodowanymi krawędziami. Po jednej stronie aparatu znajduje się pamiątkowa tabliczka z napisem „Od 1941”, a „Hasselblad” napisany odręcznie oznacza zarówno korpus aparatu, jak i wizjer optyczny.

Obiektyw Anniversary Edition posiada delikatnie wytrawiony pierścień ostrości w nadrukowanym logo Hasselblad. Kiedy pomysłowość spotyka się z artyzmem, osiem dekad spuścizny zostaje skondensowane w arcydzieło, które można trzymać. W najdrobniejszych szczegółach zestaw 907X Anniversary Edition jest zarówno nostalgicznym ukłonem, jak i hołdem dla ducha innowacji.

Korpus aparatu 907X nie tylko obsługuje obiektywy XCD, ale jest również zaprojektowany tak, aby bezproblemowo łączyć się z obiektywami HC/HCD, V i XPAN za pomocą adapterów, wzbogacając możliwości przechwytywania w przypadku użycia z cyfrowym tyłem CFV II 50C. CFV II 50C można również sparować z korpusami kamer filmowych*, robiąc skok, łącząc fotografowanie analogowe i cyfrowe.