Fujinon GF 110 mm F2 LM WR – absolutnie wybitny!

Przed Wami obiektyw wybitny. Zajmuje jedną z najwyższych pozycji w całym systemie GFX. Jest najchętniej kupowany przez portrecistów, ale nie tylko! Cenią ten obiektyw wszyscy, którzy mogą w swej pracy czy pasji wykorzystywać krótki teleobiektyw.

Szokujące możliwości tego szkła odkryli zarówno fotografowie reklamowi jak i krajobrazowi. 1010 gram. Średnica filtra 77 mm. Długość 125,5 mm, średnica 94,3 mm to tylko parametry zewnętrzne. Opisu dopełnia uszczelniona konstrukcja (WR) oraz silnik liniowy (LM). Obiektyw bardzo szybko ostrzy.

Co przy małej głębi ostrości potrafi dać bardzo plastyczne i piękne rozmycia. Tło rozmywa się zupełnie. Brak jakichkolwiek nerwowości w bokeh. Stosunek ostrości i wyjątkowego mikrokonprastu do płynnego renderowania rozmyć daje poszukiwany przez profesjonalistów efekt odcięcia od tła. Wraz z matrycą Małego Średniego Formatu otrzymujemy wysokiej klasy narzędzie o wysokiej a raczej ultra wysokiej rozdzielczości.

Budowa optyczna to 14 elementów w 9 grupach w tym 4 elementy ED, wszystko uzupełnione 9 listkową przysłoną.

Solidne i piękne szkło do systemu GFX. Nie podejmuję się pisać dalej. Obiektyw już zdążył ocenić w swoim filmie nasz redaktor naczelny ;-). Szkło do testów udostępnił Salon Fotoforma. Zapraszamy na film.