Fresh Meat – wizja duetu kreatywnego SH/Sadler

Na ogół prezentujemy prace konkretnych artystów. A co powiedzielibyście na fotograficzny kreatywny duet? Czasami właśnie połączenie sił wzmacnia kreatywność. Tak stało się, gdy swe siły połączyli Julia SH i Nic Sadler. Powstał duet SH/Sadler, który eksploruje w bardzo głęboki sposób tematykę szeroko rozumianego piękna.

W serii, którą prezentujemy, możemy bardzo wyraźnie odczuć negatywne nastawienie nie tylko do konsumpcjonizmu i przemysłu mięsnego, lecz także do ogólnych trendów wyznaczanych przez media i platformy społecznościowe.

Fotografia – SH/Sadler

Dążenie do ideału, którym staje się wizerunek z mediów społecznościowych, tak bardzo przetworzony przez filtry, to efekt silnej presji, którą zostaje poddane społeczeństwo. W rezultacie powstają nowe kanony „piękna”, które eliminują indywidualne cechy, dążąc do unifikacji urody.

To seria Fresh Meat (Świerze Mięso) zrealizowana dla Magazynu Schön.

Na stronie duetu możecie zobaczyć także inne serie fotografii, do których pewnie nie raz wrócimy, ponieważ w bardzo perfekcyjny technicznie sposób kierują się w stronę mocnego przekazu. Najważniejsze jest wszakże mieć coś do powiedzenia.

Strona SH/Sadler – www.shsadler.com

 

Fotografie poniżej – SH/Sadler