FREEFLY Wave – Wysokiej jakości slow motion w małej kamerze.

Freefly, producent profesjonalnych dronów, gimbali i narzędzi do kręcenia filmów przedstawił, Freefly Wave – kamerę idealną do użytkowania z dronami i gimbalami!
Wave to kamera S35 (APS-C) z blokowanym mocowaniem typu E w obudowie z aluminium klasy 6061.
Wave wykorzystuje wbudowany dysk SSD NVME do przechowywania danych, a do szybkiego przesyłu Bluetooth, Wi-Fi, a także port USB-C. Pamięć masowa została wbudowana bezpośrednio w aparat, co oznacza, że gdy pamięć kamery jest pełna, należy przegrać materiał przez USB-C, zamiast wyciągać kartę i zastępować ją pustą.

Najważniejsze są parametry. W 4K kamera rejestruje obraz z prędkością 420 klatek na sekundę, w 2K 1440 klatek na sekundę, a w najbardziej przyciętym panoramicznie formacie pochodnym 2K, czyli 2048×128 kamera rejestruje 9259 klatek na sekundę.

Obecnie kamerę można zamówić z pamięcią 1 TB lub 2 TB.
Aparat ma migawkę globalną, co oznacza, że ​​nie wystąpią żadne zniekształcenia spowodowane różnymi czasami odczytu, co zapewnia lepszą stabilizację i śledzenie w postprodukcji.
Wave można zamówić w przedsprzedaży na stronie Freefly w cenie 9,995 USD z dyskiem SSD o pojemności 1 TB i za 10,995 USD z pamięcią 2 TB.

Na stronie producenta – zobaczyć można wiele ciekawych materiałów demonstrujących możliwości kamery.