Exascend z oficjalną dystrybucją na polskim rynku!

Exascend to uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, który dostarcza nowoczesne rozwiązania dla branż takich jak przemysł motoryzacyjny, kosmiczny czy medyczny, a teraz również fotograficzny i filmowy. Opisywaliśmy jako pierwsi produkty tej firmy. Obecnie możemy ją zaprezentować jako markę oficjalnie reprezentowaną na naszym rynku przez Foto7, firmę którą znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto, Avenger czy Lowepro.

Na wstępie musimy zaznaczyć, że używamy wyrobów tej marki już kilka miesięcy (mieliśmy je wcześniej niż były oficjalnie dostępne w Polsce). Szybkie karty pamięci okazały się rewelacyjnym produktem, nie tylko pod względem osiągów ale przede wszystkim pewności, solidności i wytrzymałości. Niezawodność tych produktów sprawiła, że karty są z nami właściwie na każdej sesji jako podstawowe nośniki. Zwłaszcza w wymagających zastosowaniach video. Nie musimy przecież dodawać, że za uzyskanie najwyższej jakości zdjęć seryjnych i perfekcyjnych materiałów wideo odpowiada nie tylko sprzęt, ale również niezbędne akcesoria – jak właśnie karty pamięci. 

Na polskim rynku foto/wideo pojawiła się nowa marka, Exascend, której produkty mogą pochwalić się topową wydajnością, niezawodnością i bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Firma powstała w 2016 roku i początkowo dostarczała nowoczesne rozwiązania pamięci masowej dla wymagających zastosowań korporacyjnych i przemysłowych. W 2020 roku rozszerzyła linię produkcyjną o karty, dyski i czytniki dla branży fotograficznej i filmowej. 

 

Exascend posiada własne fabryki, profesjonalny zespół projektowy i autorskie, zaawansowane technologie, które stale rozwija. Współpracuje i jest rekomendowana przez firmy takie jak RED, Blackmagic Design czy Z Cam. Pełna kontrola marki nad procesem produkcji daje użytkownikowi gwarancję najwyższej niezawodności – Exascend oferuje możliwość serwisowania i odzyskiwania danych, a co za tym idzie, gwarancję aż do 5 lat na topowe produkty ze swojej oferty.

Technologie, które oferuje marka, to m.in.:

  • SuperCruise: zapewnia stabilną i wydajną pracę, nawet podczas maksymalnie wymagających zastosowań
  • Adaptive Thermal Control: równoważy najwyższą możliwą wydajność z bezpieczną temperaturą pracy
  • Data Recovery: zabezpiecza dane na nośniku oraz wspiera w ich odzyskaniu w razie awarii lub przypadkowego skasowania czy sformatowania karty

 

Oferta Exascend obejmuje karty pamięci CFexpress typu A oraz B, a także CFast 2.0, SDXC UHS-II V90, SDXC UHS-II V60, SDXC UHS-I V30, microSD oraz czytniki kart i dyski SSD. Warto zaznaczyć, że karta Exascend Nitro CFexpress typu B jako pierwszy nośnik pamięci tego typu otrzymała certyfikat VPG400 wydany bezpośrednio przez organizację Compact Flash®.

Produkty marki dostępne są w sklepach zaufanych dealerów, współpracujących z firmą Foto7, w tym oczywiście w Fotoforma. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zachęcamy do odwiedzenia strony producenta, a także profili w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.