Bastiaan Woudt – Artystyczna fotografia najwyższej próby!

Bastiaan Woudt to artysta, który w ciągu zaledwie 10 lat osiagnął własny styl i rozpoznawalność. Jego prace są bardzo estetyczne, minimalistyczne i często – co przyznaje sam autor, głęboko inspirowane stylistyką lat 50 tych i 60 tych. Do tej stylistyki artysta dodaje nowoczesne techniki i świetnie wykorzystuje najlepszy sprzęt. Dzieli się swym fotograficznym dorobkiem i wiedzą na kanale YouTube i w podcastach. W filmach widzimy go fotografującego aparatami PhaseOne i Fujifilm GFX100. To właśnie te ponad 100 megapikselowe kamery oferują jakość, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech artysty. Nie jest to jednak jakość totalna. Pod jej pozorem udaje się artyście przekazać subtelność odcieni, nierealność zarówno kompozycji jak i fotograficznej materii. 

Prace Woudta były szeroko prezentowane na międzynarodowych targach i muzeach, takich jak Paris Photo, AIPAD New York, Photo London, Photo Shanghai i Fotografiska. Jego portfolio obejmuje prace dla takich klientów jak Harper’s Bazaar, British Vogue, New York Magazine i Numéro Paris — by wymienić tylko kilku.

Zachęcamy do zapoznania się z dorobkiem artysty na jego stronie internetowej i kanale YT. Zwłaszcza publikowane filmy mogą wnieść wiele do rozumienia sposobów pracy i sposobu w jakim artysta tworzy swe dzieła. Poniżej publikujemy kilka prac z jednej serii, na stronie i w wydawnictwach albumowych znajdziecie znacznie więcej inspiracji. 

Bastiaan Woudt

Bastiaan Woudt

Bastiaan Woudt

Bastiaan Woudt